Spotřeba
Kapitoly článků
Ze srovnání jsem dále vyřadil odběr počítače ve stand-by režimu. Ten se pro testované zdroje pohyboval v rozmezí 3 až 4 W, pouze Seasonic Energy+ vykazoval 2 W. Bohužel však všechny tyto hodnoty jsou pod rozlišovací schopností použitého měřáku (pod 4 W dle výrobce nelze měření považovat za spolehlivé), tudíž by v grafu postrádaly patřičnou vypovídací hodnotu. Navíc rozdíl 1 W je skutečně zanedbatelný. Ve srovnání nákladů na provoz PC jsou však tyto odběry ve stand-by režimu zaneseny, tam jistou doplňující vypovídací hodnotu mají.
Spotřeba zdrojů v klidovém režimu se nám rozvrstvila do rozmezí pouhých 9 W (tedy rozdíl mezi zdroji se vejde do 5 %). Pokud bychom si odmysleli jistou toleranci přesnosti měření, pak nejnižších hodnot dosahuje opět trio Amacrox, OCZ a Zalman (alias FSP Group), doprovázené oběma Seasonicy a Gigabyte. Zdroje LC Power a Thermaltake (alias CWT) jsou spolu s Enermaxem o pár wattů výše, Antec (alias Seasonic) sedí mezi oběma tábory.
Spotřeba při hraní Oblivionu už vykazuje zajímavější rozdíly. Opět lze konstatovat, že všechny tři „Fortrony“ (Amacrox, OCZ, Zalman) si vedou velice dobře, tentokrát je doprovází Energy+ Seasonic a skvěle si vede i Gigabyte. Jakoby tradičně jsou na tom o něco hůře všechny tři modely Channel Well Technology (LC Power, Thermaltake), skvěle si vede Antec (alias Seasonic). Nyní se podívejme, jak se to ve projeví na vašich účtech za elektřinu.