Subjektivní dojmy a závěr
Kapitoly článků
Subjektivní dojmy
Pokud jste si již sami v hlavě srovnali, která karta z recenzovaných je pro vás ta pravá, tuto část klidně přeskočte rovnou na závěr. Pouze se zde pokusím nastínit, jak to vidím já.
Tak tedy, nejprve si připomeňme, že testovaná GeForce 6600 LE je přibližně o čtvrtinu dražší než oba testované Radeony. To je třeba mít na paměti celou dobu, po kterou se vám hlavou honí její skvělé výsledky v Doomu 3, popřípadě velmi slušný výkon ve Far Cry. Pokud si tedy můžete dovolit tuto vyšší cenu (která však není nijak velká), volte tuto kartu, třeba také i kvůli jejímu skvělému systému chlazení.
Naproti tomu, pokud jste například ortodoxní Half-Lifeisté a Doom 3 vás nebere, pak si v tuto chvíli patrně házíte kostkou, popřípadě se rozhodujete podle ceny. Koneckonců proč si připlácet na GeForce 6600 LE oproti Radeonu X600 Pro několik stovek, když vám to ve vaší herní modle nepřinese v podstatě žádný nárůst výkonu. Akorát si možná k ceně přidáte zhruba stovku za nějaký ten tichý 8cm větrák, či o něco více za „na míru šitý“ chladič pro VGA.
Další zajímavostí je, že rozdíly mezi X550 a X600 Pro, zejména ve vyšších rozlišeních, nejsou nijak výrazné, spíše by se i dalo říci, že zanedbatelné, stejně jako rozdíl mezi jejich cenami. Přitom X600 Pro si vystačí s polovičním množstvím paměti (stejně jako GeForce 6600 LE).
Závěr
Závěrem snad jen dodejme takový drobný seznam plusů a mínusů jednotlivých karet, většina toho už padla v textu.
|
Karty k testům zapůjčily společnosti ATI, Gigabyte, T.S. Bohemia