Technosonic MP-101 - recenze (stolní DVD, CD, MP3, JPEG, DivX přehrávač)
Kapitoly článků
Pro testování videa jsem použil TV Thomson 72cm, plochá 100Hz (typ vám neřeknu, protože je napsán zezadu na štítku a tam jsem se nedostal),17"monitor ADI MicroScan a
projektor Toshiba TLP-170M (bez plátna i se speciálním plátnem). Pro otestování zvuku pak Genius Home Theatre 5.1 a Technics SU-V4A s 3 pásmovými reproduktory Dual 6500RDS.
Co si domů přinesete
Po rozbalení zjistíte, že uvnitř krabice se nachází samotný přehrávač, dálkové ovládání (dále jen DO) včetně baterií, kabely (SCART, cinchový audio/video kabel) a manuál. Samozřejmě chybí čeština (distributor se ovšem snaží a tak si můžete český návod stáhnout v elektronické podobě např. z těchto stránek ). Český manuál doporučuji přečíst - je dobře napsaný, takže není důvod, abych z něj papouškoval (jsou tam některé nesrovnalosti, ale ty vysvětlím, až se k nim dostanu).
Na rovinu musím přiznat, že se mi design opravdu líbí - kombinace stříbrné s černou se povedla. Dokonce se mi líbí víc, než zrcadlové pokrytí u MP 107. Nechci pomlouvat (KISS jsem v ruce neměl), ale proti tomuhle krasavci vypadá KiSS 450 (a ostatně všechny jejich typy), jako krabice od bot.
Provedení je na vysoké úrovni, takže ani při bližším zkoumání jsem nenašel žádnou dílenskou chybu (podobné, jako byly u 119ky). V levé části si všimněte hlavního vypínače (žádný sleep - ten je jen na DO), což musím vyzdvihnout hlavně proto, že u konkurence to ještě bohužel standardem není.
Co mně po předchozí zkušenosti příjemně překvapilo, bylo provedení displeje. Žádné světýlka ala tunning, ale praktický výrazný a hlavně dobře čitelný (a to i z větší dálky). Snad jediné, co se z větší dálky nedá přečíst je informace o zvuku (např. MP3 - to je to malé červené nad číslem 10), nebo obraze.
Na tomto místě si dovolím malou odbočku, ale protože to úzce souvisí s displejem, nemohu jinak. Po zapnutí a načtení jakéhokoli nestandardního typu media vše na displeji zhasne a zůstane pouze číslo 150. Dlouho jsem nemohl přijít na to, co to vlastně je, až mi to došlo - je to nápis ISO.
Pohled zezadu mé nadšení trochu ochladil. Kde je analogový 5.1 výstup? Tak ten bohužel chybí - asi výrobce předpokládá, že se praštím přes kapsu a poběžím hned koupit nějaký receiver. Z možností je zde pouze analogový stereo výstup (docela mně baví, když čtu v nějakém článku zkratku pro analogový výstup - anal. výstup), digitální, optiku, kompozitní video (žlutý cinch), SVHS, SCART a nově je zde také DVI, což oceňuji (důvod, proč jsem mohl napíchnout klasický PC monitor). V manuálu se pak dočtete, že má RGB (přes SCART) a YpbPr (také přes SCART). Napájecí kabel zde naštěstí není napevno. Všimněte si na pravé straně číslice "2" - to znamená, že je tento přístroj vyroben pro region "2" (ještě se k tomu dostanu).
Tak a z venku bychom to měli, ještě mrkneme na DO - které vypadá dosti podobně, jako u typu 119P, jenže chybí barevný podklad a změnilo se rozložení některých tlačítek (blíže k vlastnostem některých později). Absence barevných popisků má jeden důvod - tlačítka jsou totiž vyrobena z na omak příjemného polymeru obsahující fluorescenční pigment, který ve tmě fluoreskuje (prostě svítí). Takže i ve tmě se můžete na DO orientovat (samozřejmě jsem to musel vyfotit).
DO je udělané velice zdařile, takže vám rychle přiroste k srdci. Bohužel je zde věc, která mi vyloženě vadí - nevím jak ostatní, ale já jsem zvyklý na "+" vpravo a "-" vlevo, stejně tak posun dopředu "FF" bych uvítal nahoře a dozadu "RE" dole. Asi bych to přirovnal k teplému a studenému kohoutku.