Test: AMD Athlon 3000G a GeForce RTX 2080 Ti
Kapitoly článků
Tentokráte se podíváme na sadu testů a to i na nějaké grafické testy, které visí hlavně na výkonu procesoru.
3D Mark
3D Mark netřeba detailně představovat, využil jsem zde Fire Strike, Time Spy a Sky Diver. Ve všech těchto testech jsem využil pouze testů, které nějakým způsobem testují výkon procesoru, grafický výkon je v tomto případě irelevantní. Athlon 3000G trpí hlavně v testech fyziky, má totiž málo jader/vláken a tak ho i starší kousky pohodlně poráží, nicméně Core2Quady jsou zde opět na posledních místech.
Unigine Heaven, Valley, Superposition
Unigine benchmarky jsou také notoricky známé a dovedou potrápit i moderní hardware. Nicméně jsem se rozhodl testovat s nejnižším nastavením z důvodu vygenerování co nejvyšších FPS. Samozřejmě v nízkém rozlišení 1280x720. V tomto nastavení se totiž grafická karta fláká a čeká hlavně na procesor. Unigine testy nevyužijí zrovna velké množství jader a tak zde může první Zen architektura zazářit i s malým počtem jader a překonává přetaktované AMD FX-8350 a také Core i7-950.
Civilization VI
CIV VI jistě mnoho hráčů strategií zná, já jsem však využil pouze benchmark testující rychlost AI. Test trvá něco přes půl minuty a číslo značí délku jednoho tahu ve vteřinách, které jednotlivá AI provedou. Čím více tahů za kratší čas, tím lépe. V opravdu masivních hrách mohou tahy trvat výrazně déle, ale to jsem detailně netestoval. Hra samotná běžela v DirectX 12 a na nejvyšší možné detaily. Athlon 3000G trpí i v tomto testu na malé množství jader.
Ashes of Singularity: Escalation
Ashes of Singularity je poměrně provařená hra, která sem tam leakne výsledky nového hardware. Testoval jsem v DirectX 12 s nejvyššími detaily a volil jsem zde test zaměřený na výkon procesoru, výsledky dopadajíc víceméně dle očekávání.
World of Tanks enCore
WOT enCore je nový engine hry World of Tanks a tento benchmark slouží na vyzkoušení, jak to Váš hardware zvládne, bohužel výsledek je udáván v bodech, přičemž, čím více bodů, tím lépe. Nastavil jsem tedy nejnižší možné detaily a rozlišení 1024x768, aby byl procesor co nejvíce limitujícím faktorem. Ve WOT enCore benchmarku je Athlon 3000G výrazně rychlejší, než Core2Quady, při maximálních detailech pohodlně překonává i AMD FX-8350.