Test: Lenovo ThinkPad A485 a T495
Kapitoly článků
Na závěr mohu říci, že oba dva ThinkPady jsou v dnešní době bez problémů použitelné, nejsou vhodné pro hledače co nejvyššího výkonu, ale pro mnoho účelů jsou naprosto dostatečné. AMD procesory nejsou tolik zatížené bezpečnostními chybami, nabídnou lepší a výkonnější GPU, funkční HDMI 2.0 a také dobrou podporu v Linuxu. Navíc je zde zajímavá vychytávka ve formě dvou použitelných gigabitovýh ethernetů.
Svým způsobem se mi více líbí ThinkPad A485 a to hlavně z důvodu možnosti osadit větší baterii a také zde máme dva SODIMM sloty, můžeme tak použít lepší paměti a obě dvě snadno vyměnit. U T495 jsme limitování tím, co je připájeno a nemůžeme benefitovat z pamětí, které mají XMP profil. Některé konfigurace mají připájeno třeba jen 8GB RAM, což tnačně limituje možnosti upgradu.
Doufám tedy, že někomu tento článek přijde užitečný, cílem bylo přidat do testů nějaká starší čtyřjádra, může být zajímavé pozorovat, jak se změnil výkon notebookových procesorů. Plánuji samozřejmě přidat nějaké testy pro iGPU, bude to tedy samostatná kapitola, jen to asi chvíli potrvá. Většina grafických testů je stavěná spíše na přídavné grafické karty.
Poděkování
Za zapůjčení notebooků Lenovo Legion 5 15ARH05 a Lenovo IdeaPad L340-15IRH Gaming děkuji společnosti Lenovo.
Za zapůjčení notebooků HP ProBook 440 G7 a HP OMEN X 2S 15-dg003nc děkuji společnosti HP.
Za zapůjčení notebooku MSI GF65 Thin 9SD děkuji společnosti Cat In The Box.
Za zapůjčení notebooků MSI GE75 Raider 10SFS a MSI Alpha 15 A3DDK děkuji společnosti MSI.
Za zapůjčení grafické karty XFX Radeon RX 5600 XT THICC II PRO děkuji společnosti AMD.
Za zapůjčení notebooků ASUS ROG Zephyrus G15 GA502IU, ASUS ZenBook Pro Duo UX581GV, ASUS ROG Zephyrus G14 GA401IU a ASUS TUF Gaming A15 FA506II-BQ027T Bonfire Black děkuji společnosti ASUS.