Podrobnější pohled, srovnání s R9 280X TOXIC
Kapitoly článků
Následující stránka obsahuje aktuální fotky, jinak je to ale copy&paste z předchozího testu R9 280X TOXIC. Balení karet se totiž z 99 % shoduje.
Balení od Sapphire je klasická záležitost. V horním „fochu“ karta, v dolním krabice s příslušenstvím. To čítá Molex-PCIe redukce (jelikož tento model má jen 6+6pin napájení, jsou zde běžné Molex-PCIe redukce). Další výbava zahrnuje nějaké papíry, CD s ovladači, adaptér na VGA, plus Crossfire Můstek a obligátní HDMI kabel o délce necelé 2 metry.
Opět půjde do záporů velikost: karta má celkovou délku 30,7 cm, pročež ji do řady skříní, včetně redakční Fractal Design Define R3, nedostanete. Přitom dobře 1,5 cm přečuhuje zbytečný plastový kryt, který tam být fakt nemusel. Tohle tentokrát Safíři nezmákli.
Na několika fotografiích si ukážeme podobnost obou TOXICů.
Ventilátory jsou tři, samozřejmě regulované. Na horní části svítí zeleně nápis Sapphire a modře tlačítko pro přepínání BIOSu. Záslepka je taková běžná. Nevím, co k ní říci více. Žebrování zajišťuje posílání tepla směrem k základní desce, resp. bočnici. Je jasné, že u této konstrukce se bude teplo točit v case znatelně víc, než kdyby byla žebra koncipována jinak a aspoň část horka šla ven z case záslepkou. Zvláštní, že Sapphire takto radikálně změnil konstrukci.
270X je trochu ochuzen na napájecích obvodech, bere navíc šťávu „jen“ z 2× 6pin, nikoli 2× 8pin.
Místo dvou miniDisplayPortů obsahuje „jen“ jeden DisplayPort.
Chybí mu něco málo plastů, chlazení je ale jinak shodné.