Test enterprise SSD Samsung SM843T 240GB
Kapitoly článků
Compression Benchmark
Tento test nám v podstatě ukazuje jednu věc: nezáleží, jaký typ dat do SSD posíláte. Bez ohledu na komprimovatelnost se bude s daty pracovat stále stejně rychle, byť to vypadá, že drobný vliv na zápis zde je, spíše to ale bude nepřesnost testu, který probíhá vždy dvakrát a v půlce vymýšlí nová data, z obou průběhů pak dělá něco jako průměr.
A tak se nadále budeme zabývat výhradně náhodnými daty, která komprimovat nejdou. Je to tak jistější ;). Dovolte nám ještě připomenout vám test enterprise SSD od Intelu:
Právě s tímto SSDčkem bychom dnes měli srovnávat. Takže hrr na to, jen pro úplnost dodejme, že se testovalo na platformě AMD Llano s čipsetem AMD A75 a DDR3-1866 paměťmi.
ATTO Disk Benchmark
Co se srovnání s Intelem týče, vítězně z testu vychází Intel, a to především kvůli zápisu. Možná to dělá rozdíl ve velikosti cache (Samsung má půl giga, Intel celé gigo), ale spíše v tom bude něco jiného (třeba samotný SSD řadič). Jinak je to hodně srovnatelné.
Připomeňme, že tento test nevyužívá možností NCQ (pouští do SSD požadavky po jednom).
CrystalDiskMark
Populární CrystalDiskMark opět pro dokreslení situace. Říká nám, že s hloubkou fronty 32 se dá dosáhnout i na 233 MB/s.
Pokud jde o porovnání s Intelem, opět z toho vítězně vychází Intel. Jestli je to skutečně velikostí cache, pak se už těšíme na „Tutus Brutus“ test, na nějž je každá cache krátká…