Test Xiaomi Mi Max 2: jak se žije a hlavně fotí s 6,44" pádlem
Kapitoly článků
Fotoaparát nabízí 12Mpix snímky. V případě focení za dobrého světla jsou snímky velmi pěkné. Ostatně do značné míry závisí na používané aplikaci, jaké budou. Ta výchozí je poněkud spartánská, ač dostačující. Chybí v základu podpora RAWu.
S klesajícím světlem jde kvalita fotografií adekvátně tomu dolů, což není nic neobvyklého u smartphonů této cenové třídy. Bohužel nemám přímé srovnání s aktuální špičkou trhu (řekněme Huawei P10/Mate9, Samsung S8, HTC U11, poslední 19Mpix generace Sony Xperií atd.), takže nedokážu říci, zdali je Xiaomi (výrazně) horší, stejné či (výrazně) lepší. Kvalita je dle mého i pro horší světelné podmínky minimálně označitelná za dostačující.
Ukázky
Následující ukázky jsou přímo z fotoaparátu bez úprav. Doporučuji klikat kolečkem, plná verze se vám tak otevře v nové záložce prohlížeče:
ISO 100 + ISO200
ISO400 + ISO800
ISO1600 + ISO3200:
Automatika by u testovací scény sama volila ISO320. Výsledky jsou za tohoto slušného světla pěkné, použitelné je ISO 800, případně 1600, u 3200 už je potřeba počítat s viditelným šumem a určitými drobnými ztrátami barev (dá se případně dohnat v postprocessingu). Výsledky jsou víceméně srovnatelné se 14Mpix bezzrcadlovkou Nikon 1 S2, což hodnotím jako velmi dobré.
Video je podporováno až do 4k. Výchozí aplikace nabízí i zpomalené 720p. Pokud jej zapnete, tak při přepnutí zpět do standardního se nevrátí k nastavení 4k, musíte to udělat ručně. Dokud vám to nepřejde do krve, tak dopadnete jako já a polovinu videí z tohohle 4k telefonu budete mít v 720p, což je dle mého škoda. Ono ale obecně tento telefon nevrací k předchozímu uživatelskému nastavení: kupříkladu připojení USB kabelu z PC vždy znamená jen nabíjení, i kdybyste 10x předtím ručně nastavili MTP přenosy. Tohle by mohlo Xiaomi dodělat (nebo přidat jako možnou volbu).