Testy: Čtení datových CD a poškozená média
Kapitoly článků
Čtení CD-ROM
Přístupové časy jsou daleko horší, než by podle specifikace být měly. Čas potřebný k načtení CD-ROM je přiměřený. Od zaklapnutí šuplíku 13 sekund. Vypalované disky čte se stejným výsledkem.
Čtení CD-R 99 min.
CD-R se stopáží 99 minut čte velmi rychle, co se rychlosti čtení týče, ale co do vyhledávání je zoufale pomalá v seeku přes celý disk. U médií nad 99 minut dochází v závěru k poklesu rychlosti čtení, to je ale způsobeno nutností korigovat chyby, při této činnosti Toshiba vždy zpomalí.
CD-RW
Rychlost čtení CD-RW 24× mi k mechanice čtoucí CD-ROM 48×, DVD-ROM 16× a DVD±R 12× nějak nepasuje. Ale je to tak, rychleji to nejde.
CD-RW s MRW
Podpora čtení CD-RW zapsaného v Mt. Rainier je potvrzena i prakticky vyzkoušena. Není důvod, proč by něco takový disk nemohlo přečíst.
Poškozený CD-ROM
O celých 10% se pohoršila Toshiba SD-R5372 ve srovnání s předchozí SD-R5271. Však se podívejte, jak se donedávna vyhlášené parádní schopnosti korekcí chyb Made in Toshiba s typem SD-R5372 propadají. O produktech TSST druhého partnera korporace to platí rovněž.
V grafech je u mechanik v závorce uvedena verze firmwaru, se kterým bylo měření provedeno. Je totiž pravda, že u některých došlo po upgradu na novější, který se objevil až po zveřejnění naší recenze, k lepším výsledkům. Nemůžeme bohužel provádět zpětná měření s každým novým firmwarem, a tak vám doporučujeme se ještě vždy raději podívat na stránku věnovanou té které mechanice, kde uvádíme i změny provedené v jednotlivých firmwarech (uvede-li je i výrobce).