Trust 751B - sluchátka
Kapitoly článků
Vzhled
Na první pohled vypadají docela jako běžná stereo sluchátka. Na každém sluchátku je hliníkové mřížkování, pravděpodobně pro lepší průchod vzduchu při velmi aktivním vibrování subwoofery. Toto hliníkové mřížkování je hlavní důvod, proč jsem se u těchto sluchátek nepodíval dovnitř. Hliník je totiž snadno ulomitelný při ohýbání a protože je nutné jeho záchytné části při demontáži narovnat a při montáži zase zpět ohnout, neriskoval jsem toto trvalé poškození a nechal sluchátka uzavřená (jak později zjistíte, vůbec to nevadí).
Obě sluchátka jsou spojena dvěma pružnými dutými tyčkami vedoucími dráty k pravému z nich. Na hlavě při nasazení spočívá pružný pás s měkkým sedlem, který se dle potřeby natahuje jako u sluchátek Teac.
Ovladač na kabelu sluchátek umožňuje regulovat hlasitost odděleně pro přední, zadní a ostatní reproduktory. To znamená, že první potenciometr reguluje přední levý i pravý zároveň, druhý reguluje zadní levý i pravý zároveň a třetí potenciometr ovládá společně hlasitost středových a subwoofer reproduktorů. To může být nevýhodné při poslouchání 5.1 zvuku, kdy můžete chtít ztlumit jen subwoofery a nikoli střed (oddělené ovládání hlasitosti středu a subwooferu mají pouze sluchátka Teac). Pokud vám budou nízké frekvence příliš bušit do ušních bubínků, budete muset ztlumit subwoofery i středové reproduktory současně (pokud nebude nějaká možnost regulace basů na přehrávači).
Jak sami vidíte, v ovladači hlasitostí je kromě potenciometrů a přepínače také několik odporů a kondenzátor, které mají zřejmě co do činění s přepínáním režimů 2.1 a 5.1 zvuku. Pokud pustím do zesilovače dvoukanálový stereo zvuk, příliš rozdílu tímto přepínačem nenadělám. V režimu 2.1 se kromě předních reproduktorů rozezní i subwoofery, ale nijak výrazně tomu nepomáhají (u některých skladeb rozdíl málem nepoznáte). Jasný rozdíl nastane, nechám-li zvuk utvořit např. počítačem a pustím jej normální 5.1 cestou do všech reproduktorů.