Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

displej

Samsung chystá roztažitelný displej

Během následujících dní předvede Samsung světově první roztažitelný displej. Nová technologie výrazně posune míru deformovatelnosti displejů.

Apple zastavil prodeje 5K LCD, kterému vadí Wi-Fi

UltraFine 5K Display je stahován z obchodů Apple Store, po neurčitou dobu bude nedostupný. Apple přiznal, že má zařízení potíže hardwarového charakteru a pracuje na řešení…

5K Display od Apple-LG „umře“ po zapnutí Wi-Fi routeru

Nejdříve zarušená sluchátka, nyní zarušený displej. Applu začíná dělat problém doba bezdrátová, kdy jedno zařízení svým fungováním vyřazuje druhé. Tentokrát to odnáší tzv. UltraFine 5K Display.

OLED displeje sníží Applu marži na iPhone 8

iPhone 8 přinese bezokrajový displej. Stane se jedním z prvků, které po mírně evolučních změnách přinesou posun v designu iPhonu, k němuž se Apple odhodlal k příležitosti jeho desetiletého výročí.

Apple chystá 5k displej s integrovaným GPU. Jak to bude fungovat?

Pokud si srovnáte, jaká rozlišení nabízejí novější produkty Applu, působí proti nim stávající Apple Thunderbolt Display už poněkud vousatě. Snad proto se ho společnost rozhodla nahradit novým modelem…
MacBook Pro

Nový MacBook Pro doplní OLED displej nad klávesnicí

Nejzajímavější novinkou Applu letošního roku podle analytika Ming-Chi Kua nebude ani iPhone, ani iPad, ale nová generace MacBook Pro, která po letech evolučního leštění přinese výraznou změnu.

Displej Samsung Galaxy S7 je nejlepší, jaký jsme kdy testovali, říká specialista

Odborníci z DisplayMate se zaměřili na displeje nových smartphonů Samsung Galaxy S7. Otestovali, co šlo otestovat a závěr rozboru shrnuli do konstatování, že jde o to nejlepší, co kdy měli v rukou.
4k UHD tablet

První 6″ 4k displej se 734 PPI pro mobily a VR předveden

Výhodou 4k displeje u telefonu je možnost zobrazení 8,29MPix fotografie v plném rozlišení. Nebo využití takového telefonu v headsetech virtuální reality. Právě tam míří novinka EverDisplay Optronics.

Samsung věnuje 200 inženýrů exkluzivně pro vývoj Apple displejů

Tento měsíc vzniklo v Samsungu zcela nové oddělení. Jeho účel je jediný: Vyvíjet zobrazovací technologie na přání Applu.

Až 70 % displejů pro (i)Watch je nekvalitních, Apple omezí výrobu

Podle informací z Číny narazil Apple na dva problémy s výrobou nových chytrých hodinek. Jeden souvisí s nedostatečnou kvalitou displejů, druhý s pomalou montáží…

Safír nebo sklo? Co je pro displeje smartphonů vhodnější?

Safírové sklo bylo doménou luxusních hodinek a fototechniky. iPhone šesté generace jej měl přinést i do světa mobilů. Má to smysl? Dvojice odborníků na materiálové inženýrství nabízí střízlivý pohled…

Nové IGZO displeje mohou mít téměř libovolný tvar

Současné trendy míří naproti flexibilním displejům, které lze prohnout podle požadavků koncového zařízení. Sharp jde ale ještě dál a přináší FFD displeje, které nemusejí mít tvar pravoúhelníku.
AMD FreeSync laptops

CES 2014: AMD FreeSync - jednodušší alternativa k Nvidia G-Sync „zadarmo“

AMD na CES u kulatého stolku se dvěma mainstreamovými notebooky jen tak mimochodem předvedla technologii nazvanou FreeSync, která umí zobrazování s variabilní snímkovou frekvencí jako Nvidia G-Sync.
iPad Mini 2 with Retina displej recycle bin

iPad Mini 2 má sice Retinu, ale barevný gamut pokulhává

Náskok Applu v kvalitě displejů se pomalu začíná vytrácet. V případě iPad Air nešlo o nic vážného, výrazně lepší displej nabídl pouze Amazon. iPad Mini 2 ale ve své kategorii končí na posledním místě.
Samsung Galaxy Round - Obrázek 4

2013 - prohnuté, 2015 - ohýbatelné, 2016 - skládací

Samsung Galaxy Round s prohnutým displejem některé uživatele zaujal, jiné nechal chladnými - výhody prohnutých displejů jsou zatím limitované. Jde však jen o začátek, technologickou demonstraci…

Stránky