Školy: Nebudeme zjišťovat, jaký typ hodinek studenti nosí. Zakážeme všechny.
I když zdroj informace hovoří především o vysokých školách, nelze předpokládat, že by na středních byla situace jiná (máte-li zkušenost, podělte se v diskusi). Již v loňském roce totiž začaly některé ústavy řešit, jak zamezit možnému podvádění během zkoušek a testů, které chytré hodinky umožňují. Studenti v nich mohou nahlížet do poznámek, případně si nechat konkrétní odpovědi zasílat jako zprávy.
Nemluvíme přitom (jen) o situaci za oceánem, praxi zákazu chytrých hodinek zavedla již řada britských vysokých škol a jiné to asi nebude ani na mnohých kontinentálních. Například Londýnská univerzita zanalyzovala situaci a přišla s názorem, že není v moci pedagogického dozoru, aby u stovky studentů ověřil, zda jejich hodinky jsou či nejsou chytré. Vznikl tak poněkud „Pohlovský“ zákaz na hodinky všeho typu, které - v případě této školy - musí mít žák sundané a uložené v uzavřeném pouzdře mimo desku lavice.
V zákazu všech typů hodinek není Londýnská univerzita první (mnohé situaci začaly řešit ihned po ohlášení Apple (i)Watch) a jistě ani poslední. Podobná pravidla platí už několik let i pro chytré telefony.
Je ale třeba uznat, že zmíněný ústav není pouze restriktivní, ale snaží se své rozhodnutí kompenzovat umístěním většího počtu nástěnných hodin v učebnách, aby studenti při testech nezůstali odkázáni jen na vlastní časový odhad. Na přání jsou k dispozici i malé stolní hodiny.
Jak konstatoval web BuzzFeed, Applu se opět podařilo změnit svět :-).