Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Vzhled a používání

Dvě myši, jedna z nich je Logitech MX 1100
V dnešní recenzi se opět podíváme na hardware, který u nás až tak často nerecenzujeme. Je jím myš, v tomto případě ergonomická bezdrátová laserová Logitech MX1100 pro praváky (pokud je nám známo, pro leváky se tato myš nedělá). Ze zajímavostí můžeme zmínit nastavitelné optické rozlišení, celkový počet tlačítek 10 plus jedno „mechanické“ pro změnu režimu rolování kolečkem („přeskakovací“/plynulé) a v neposlední řadě celkem dobrou výdrž na baterie. Recenze bude relativně krátká (co také řešit na myši), uvidíte však dnes celkem čtyři videa, takže si stejně udělejte něco dobrého pro pohodlné sledování…

Kapitoly článků

Logitech MX 1100

Zespodu

Jedná se o myš, jak to říci … spíše většího designu pro středně velké ruce (tzv. „lopatám“ bude i tato myš malá, naopak malé ruce s kratšími prsty budou mít problém při klikání, neboť bude trochu namáhavější). Z mého pohledu myš tak akorát, neboť již patřím do kategorie spíše těch větších tlap (viz naše „standardní měřítko“ v podobě CD).

V ruce
CD pro ilustraci velikosti ruky

Myš pak z takové ruky zase o moc nepřečnívá. Na jedno z bočních tlačítek však pravděpodobně nedosáhnete, máte-li kratší palec.

Držení myši

Všimněte si mírného náklonu ruky na pravou stranu při držení myši. Právě o tom je ta ergonomie. Znám myši (co jsou pořád ještě „myši“), které při držení dovedou ruku naklonit ještě více, ale i takto je to docela pohodlné a přirozenému položení ruky velice blízké. Mohu svědomitě prohlásit, že celé ty zhruba dva měsíce, co jsem myš používal, se mi s ní pracovalo velice pohodlně a tak trochu jsem si na ni zvykl, na svou o něco užší MX 610 se budu vracet poměrně nerad ;-).

Prostor pro baterie

Prostor pro baterie ukrývá základní údaje o energetických nárocích myši. Velice sympatické je, že si myš vystačí jen s jednou baterií, ale můžete provozovat klidně dvě. Já jsem používal baterie nabíjecí, které jsem měl ve své dosavadní myši MX 610 (také zvládá provoz jen na jednu). A ačkoli si obě myši vystačí s 1,5 V při 100 mA, musím říci, že výdrž MX 1100 mě ve srovnání s mou MX 610 velmi příjemně překvapila, troufl bych si říci, že v ní tatáž baterie vydrží dobře dvakrát tak dlouho, spíše ještě více (slovy na jedno nabití jedné celkem slušné 1 000mAh NiCD baterie GP dokáže jet MX 1100 bez problémů měsíc, což MX 610 nedá ani se dvěma). Nicméně na výdrž mého starého Logitech MouseMana (ergonomická bezdrátová ještě s kuličkou na dvě AAA baterie) zatím nic, s čím jsem se osobně setkal, nemá, tuto myš MX 1100 nevyjímaje (MouseMan vydrží na dvě nabíjecí AAA baterie určitě déle, skoro bych řekl, že tak dlouho, že jsem si vlastně při výměně baterií ani neuvědomil, kdy jsem je měnil naposledy).

USB přijímač

USB přijímač - štítek

USB přijímač nikterak nevybočuje z klasiky těchto typů zařízení, snad jen si můžeme postesknout nad tím, že nejde nikam do myši schovat (což je ovšem dáno tím, že tato myše není primárně „mobilní“, tedy není určena pro přenášení, ale pro instalaci trvalejšího charakteru).

Pokud jde o dosah, dá se hovořit o „standardně slabším“ dosahu v řádu nějakého toho metru. To znamená, že bez problémů pracuje v dosahu jednoho metru, pokud je vzdálenost větší, začínají se objevovat drobné potíže a samozřejmě závisí i na množství a charakteru předmětů mezi myší a přijímačem (dřevěná deska typicky nevadí, kovový podstavec LCD monitoru už může být na škodu a typická instalace do zadních USB portů může být problematická, neboť PC skříň je obvykle kovová a přijímač je už tím pádem „za rohem“). Ač hovoříme o bezdrátové technologii, určitě doporučuji vyjít její použitelnosti trochu vstříc a pořídit si k PC prodlužovací USB kabel, který dovede přijímač blíže k myši (ona je ta bezdrátovost hlavně o tom, že kabel nepřekáží přímo při manipulaci s myší a já bych si upřímně řečeno od dob koupě mé první bezdrátové myši, kterou byl již zmíněný Logitech Cordless MouseMan, na používání trvalejšího rázu jinou než bezdrátovou myš určitě nekoupil).

A vůbec, když už o něm hovořím, sluší se ukázat Logitech MX 1100 spolu s dalšími myšmi téže značky včetně MouseMana (ne, nepletete se, opravdu jsem trochu ujetý na myši Logitech, tvoří drtivou většinu všech myší, které mám, ta v samotném úvodu je jedna z mála výjimek, co nejsou Logitech ;-). Berte prosím na vědomí, že už je to stařeček, má několikrát přetočený tachometr a je to na jeho povrchu vidět (to není „nemytá myš“ to je takto „ojetá“). Ale stále funguje a samozřejmě dodnes denně slouží.

Zleva: Cordless MouseMan, MX 1100, VX Revolution, V450 Laser Cor Zleva: V450 Laser Cordless, VX Revolution, MX 1100, Cordless Mou
Cordless MouseMan, MX 1100, VX Revolution, V450 Laser Cordless

Kapitoly článků

WIFT "WIFT" WIFT

Bývalý dlouholetý redaktor internetového magazínu CDR-Server / Deep in IT, který se věnoval psaní článků o IT a souvisejících věcech téměř od založení CD-R serveru. Od roku 2014 už psaní článků fakticky pověsil na hřebík.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Test: Vyzkoušeli jsme si myš Logitech MX 1100

Úterý, 23 Březen 2010 - 11:00 | Jan Janás | Komu dělá problém Angličtina,doporučuji nepoužít...
Pondělí, 20 Duben 2009 - 23:48 | Anonym | Osobně můžu porovnat jak MX 1000 tak i MX1100,...
Pátek, 10 Duben 2009 - 08:54 | Anonym | Koukal jsem, že se prodává i v kompletním setu s...
Neděle, 22 Únor 2009 - 11:09 | Anonym | Muzete mi prosim nekdo vysvetlit v cem je vyhoda...
Čtvrtek, 19 Únor 2009 - 00:13 | Anonym | Chcel by som sa autorovi podakovat za recenziu,...
Středa, 18 Únor 2009 - 22:58 | Anonym | pttttt: Tak presne ten bezdratovy set mam (...
Středa, 18 Únor 2009 - 21:22 | Zed70 | Používám MS Natural Wireless Laser Mouse 6000 a...
Středa, 18 Únor 2009 - 21:00 | Mem | PaoloCZ: Díky za tip, s tou citlivostí bych to...
Středa, 18 Únor 2009 - 19:54 | WIFT | >> Jiri P: Myší jezdím přímo po...
Středa, 18 Únor 2009 - 19:00 | Anonym | Dlhe roky som pouzival MX 310, super mysacina......

Zobrazit diskusi