Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Xiaomi plánuje expanzi do spojených států koncem roku 2018

Xiaomi, založen v roce 2010 a nyní je 4. největším výrobcem chytrých telefonů v Číně. Nyní CEO společnosti Lei Jun odhalil své plány pro rok 2018, kde plánují vstup na americký trh.
Xiaomi 0

Zvěsti o vstupu na americký trh prosakují na veřejnost již řadu let. Vzhledem k masivní expanzi společnosti je právě Severní Amerika dalším velkým trhem, kde může by mohl zavařit zaběhnutým značkám svou nízkou cenou a vysokým výkonem, který je výrobce schopen doručit zákazníkovi. V roce 2016 dokonce došlo k testování telefonů na amerických frekvencích, aby v následujících letech zajistili správnou funkčnost, a dostali tak potřebná oprávnění pro provoz.

Podle Wall Street Journal se Xiaomi chystá k expanzi na americkou půdu již koncem roku 2018, nejpozději však v 1Q 2019. Vstoupit na další trh by znamenalo opětovný raketový růst značky, která je na trhu poměrně krátce. K založení došlo v čínském Pekingu a to v roce 2010. V současnosti je 4. největším výrobcem chytrých telefonů v domovské Číně, hned za značkami Oppo, Huawei a Vivo. Ve 4Q 2017 Xiaomi ohlásil meziroční růst 83 %, přičemž své produkty nabízí ve více než 70 zemích Asie, Afriky a Evropy.

Xiaomi Redmi 5 Plus, který lze zakoupit i u nás

Prozatím není jasné, jakým způsobem výrobce stoupí na americký trh. První možností je využít lokální distributory AT&T nebo Verizon, ovšem se nevylučuje ani možnost vstoupení na trh vlastním obchodem, přes který dojde k distribuci zařízení. Vstup na americkou půdu jednoduchý nebude, vezmeme-li v potaz případ Huawei, který se pokusil o vstup na trh v roce 2012, ale narazil na lokální autority a zarazil prodeje. Důvodem bylo propojení s Čínou a obávaná špionáž amerických občanů těmito telefony.

Není možné zcela vyloučit, že se podobný případ nebude opakovat i v případě Xiaomi. Nezbývá než doufat, že se dostatečně připraví a upraví vše ke spokojenosti autorit Spojených Států.

Tagy: 
Zdroje: 

Jiří "Kjutl" Kutlák

Proč nevytěžit z ničeho maximum aneb i odpad lze používat produktivně a neprodělečně!

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Xiaomi plánuje expanzi do spojených států koncem roku 2018

Žádné komentáře.