Zotac GeForce GTX 680 Extreme Edition v obrázcích
Zatím asi nemá smysl spekulovat, zda je tato grafika odlišným modelem, nebo nějak souvisí s zotacovsko-novinářskou husokachnou, na kterou jsme vás upozornili začátkem týdne. Logika nás ale vede k názoru, že jde o jedno a totéž (nezní pravděpodobné, že by Zotac pracoval paralelně na dvou modelech určených pro extrémní OC v rámci jednoho měsíce).
Karta nese rozměrný dvouvětrákový chladič protkaný měděnými heatpipe. Zajímavější je ale PCB, které výrobce rozšířil, aby se na něj vešly napájecí i monitorovací obvody:
Set externích konektorů Zotac ponechal oproti referenční kartě beze změny: Pro zobrazovadla máme k dispozici dvě DVI a po jednom od HDMI a DisplayPortu. Dva SLI konektory znamenají podporu tri- a quad-SLI. Pro napájení poslouží šesti- a osmi-pin, které v kombinaci s PCIe dají dohromady potenciál pro (certifikovaných) 300 W.
To však stále nejsou všechny zástrčky, kterými karta disponuje. Prazvláštní plechovka z druhé strany PCB slouží k připojení OC panelu, který se umisťuje do přední pozice počítačové skříně (namísto mechaniky). Co všechno bude možné nastavit nebo monitorovat neví ani Expreview - evidentně jeho zástupci neměli přístup ke kompletnímu balení, ale pouze ke vzorku karty.
O napájení se postará dvanáctifázová (skutečně má 12 fází, nikoli 13, jak první pohled evokuje) kaskáda. Použité jsou International Rectifier GaNpowIR driver-MOSFETy, tantalové kondenzátory serverové kvality a FPCAP multifázové kondenzátory. Pro řízení zvolil Zotac obvod CHiL CHL8318.
Nakonec k těm méně pozitivním zprávám: Taktovací frekvence prozatím nebyly specifikované (což asi takový problém není - nejde o kartu, která by se měla používat na základních taktech ať už jsou jakékoli). Je tu ale nezanedbatelná možnost, že výrobce nepustí tuto novinku mimo asijské trhy; nebylo by to poprvé, kdy se tak v případě speciálních high-end modelů rozhodl.