VIA zůstává v x86 sféře, licenci má do roku 2018
VIA sice nemá na podobu trhu s x86 procesory příliš výrazný vliv (její podíl činí méně než jedno procento), přesto si svoji pozici v této sféře hodlá udržet a pokud možno i rozšířit. To i přesto, že provozuje mnohem výnosnější byznys jakým je například výroba USB 3.0 řadičů nebo slibně se rozvíjející spolupráce na výrobě a distribuci optických kabelů a systémů.
Přes nízký tržní podíl v x86 světě má VIA stabilní okruh zákazníků, kteří od ní odebírají procesory pro segment digital signage - informačních a reklamních kiosků ve veřejných prostorech. VIA také rozjela spolupráci s Šanghajskou vládou na vývoji nových procesorů a grafických čipů, které by měly společnost dostat zpět do PC segmentu ve druhé polovině roku 2015.
Spolupráce probíhá v Šanghaji, Pekingu a Wuhanu a účastní se jí kolem šesti set pracovníků. Jaké ambice si společnost klade, zatím veřejně neoznámila; pokud ale přihlédneme k faktu, že 600 inženýrů je poměrně nízké množství i ve srovnání s firmami jako AMD nebo Apple, zůstává otázkou, jestli může být výsledek této kooperace natolik významný, aby se dostal mimo hranice Číny.
Pokud se závěrem ještě vrátíme k aktuální finanční situaci, dá se říct, že ve třetím kvartálu se VIA příliš nedařilo. Obrat klesl téměř o třetinu na 1,36 miliardy tchajwanských dolarů (~44 mil. USD) s výslednou ztrátou 378 milionů tchajwanských dolarů (~12,2 mil. USD). Čtvrtý kvartál pravděpodobně přinesese lepší výsledky, do firemní pokladny dorazí licenční poplatky od MediaTeku.