Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

A10-7850K

Amd Directx 12 03
Většina dosavadních recenzí nového 3DMarku s podporou DirectX se omezovala na procesory od Intelu. Tentokrát tu máme několik výsledků naměřených na procesoru FX a APU řady Kaveri.
Img 0224 Sestava
Ve druhé části testu se podíváme na výkon GPU části nejnovějšího APU od AMD, povíme si o vlivu časování DDR3 na něj, provozních vlastnostech a tom, jestli lze tuto platformu doporučit ke koupi.
Img 0227 Socket
Do skládačky CPU a GPU testů si nově přidáme též aktuální generaci APU Kaveri. AMD se snažila, seč jí omezené možnosti stačily, aby nabídla viditelný pokrok oproti Trinity / Richlandu. Povedlo se?
AMD Kaveri DDR3-2400 Phoronix Linux test - UEFI
Server Phoronix konečně získal DDR3-2400 paměti a mohl tak doplnit testy škálování výkonu APU Kaveri. 8GB Kingston HyperX Beast dual-channel kit běhá na CL11.
AMD Radeon Memory
Že je Kaveri na propustnosti pamětí extrémně závislé, že má smysl pořídit si DDR3-2400 a že je škoda neexistence GDDR5M pamětí, je známý fakt. Tak se podívejme, jestli se to potvrzuje i pod Linuxem.
AMD Kaveri die
Zajímá vás jak si vede nejvyšší varianta Kaveri v Linuxu? Na tuto otázku odpověděl server Phoronix. Je jasné, že výkon GPU je brzděn neexistencí GDDR5M pamětí.