Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

NetBSD

NetBSD logo

NetBSD 7.1 přináší podporu karet Nvidia, Raspberry Pi Zero či novější Flash 24

Doby kdy bylo NetBSD unikátní počtem podporovaných platforem jsou tytam. Dnes světu kraluje Linux a NetBSD z něj přebírá řadu věcí.
NetBSD logo

NetBSD 7.0 přináší velkou várku významných novinek

Patnácté velké vydání NetBSD přidává akcelerovanou DRM/KMS grafiku na AMD/Intel GPU, vícejádrovou podporu ARMu, podporu mnoha pidipočítačů v čele s Raspberry Pi 2 a mnoho a mnoho dalšího.

EdgeBSD, nový operační systém zrozený z NetBSD

Fragmentace mezi BSD systémy je asi tak 1000× menší než u linuxových distribucí, takže každý nový přírůstek je překvapením. EdgeBSD je na samotném počátku své existence.
NetBSD logo

NetBSD 6.1.1 - minoritní aktualizace

Nejnovější vydání nejmenšího z BSD systémů přináší několik drobných oprav chyb. Stále se pokračuje v šestkové řadě, která přišla na svět loni v říjnu...
NetBSD logo

NetBSD 6.0 se spoustou novinek je tu, mimo jiné s podporou pro Raspberry Pi

Jeff Rizzo oznámil vydání již šesté hlavní verze operačního systému NetBSD, které tak trochu díky souboru významných novinek vrací tuto nejstarší běžící variantu BSD zpět do hry. S ohledem na...
NetBSD logo

NetBSD 5.0.2

NetBSD logo

Bezpečnostní update NetBSD 5.0.1

FreeBSD logo

Vyšlo nové FreeBSD 7.2, OpenBSD 4.5 i NetBSD 5.0

Před pár dny to byla skutečná žeň, objevily se nové verze všech tří hlavních původních operačních systémů odvozených od Unixu vyvíjeného na Berkeley. Podívejme se tedy na ně pospolu.
NetBSD logo

NetBSD 4.0 zanedlouho