Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

NetBSD

NetBSD logo
V těsném sledu za sebou vyšly nové verze BSD systémů, které sice nejsou tak rozšířené jako FreeBSD nebo kterákoliv z větších linuxových distribucí, nicméně jejich kód najdete na nejrůznějších...
NetBSD logo
Jestli byla na světě nějaká jistota, pak to byla ta, že v NetBSD je jako výchozí správce oken v čisté instalaci twm. Tato jistota ovšem počínaje příštím releasem končí.
Je snadné provozovat alternativní systém na standardním železe. Je to snadné i naopak. Ale když je té alternativnosti příliš...
Operační systém známý tím, že se ho podařilo nainstalovat i na toastovač, vychází po roce a půl v nové velké verzi. Čím nás autoři překvapí?
Po necelých třech letech se zvýšila hlavní číslovka verze asi nejvíce portovaného BSD systému o jedničku. Co přináší?
NetBSD logo
Doby kdy bylo NetBSD unikátní počtem podporovaných platforem jsou tytam. Dnes světu kraluje Linux a NetBSD z něj přebírá řadu věcí.
NetBSD logo
Patnácté velké vydání NetBSD přidává akcelerovanou DRM/KMS grafiku na AMD/Intel GPU, vícejádrovou podporu ARMu, podporu mnoha pidipočítačů v čele s Raspberry Pi 2 a mnoho a mnoho dalšího.
 
Fragmentace mezi BSD systémy je asi tak 1000× menší než u linuxových distribucí, takže každý nový přírůstek je překvapením. EdgeBSD je na samotném počátku své existence.
NetBSD logo
Nejnovější vydání nejmenšího z BSD systémů přináší několik drobných oprav chyb. Stále se pokračuje v šestkové řadě, která přišla na svět loni v říjnu...
NetBSD logo
Jeff Rizzo oznámil vydání již šesté hlavní verze operačního systému NetBSD, které tak trochu díky souboru významných novinek vrací tuto nejstarší běžící variantu BSD zpět do hry. S ohledem na...
NetBSD logo
NetBSD logo
FreeBSD logo
Před pár dny to byla skutečná žeň, objevily se nové verze všech tří hlavních původních operačních systémů odvozených od Unixu vyvíjeného na Berkeley. Podívejme se tedy na ně pospolu.
NetBSD logo