Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Rockchip

O 85 % nižší spotřebu při Wi-Fi spojení slibuje nové řešení od Rockchipu. Pro „internet věcí“ a „nositelnou elektorniku“ se tak otevírají nové možnosti.
První x86 čipy, které licenčně vyrábí levní čínští výrobci, míří do tabletů. Intel a Rockchip Electronics představili quad-core x86 SoC SoFIA 3G-R pro segment malých levných tabletů.
Intel Atom X 03
Atomy X, které vycházejí z procesorových jader Airmont původně navržených pro 14 nm, byly vydány. Je to ale poměrně pestrá směska 14 nm od Intelu a 28 nm TSMC, technologií Intelu, ARM, Infineon aj.
Google Project Ara 05
Projekt Ara od Googlu, jehož cílem je vznik modulárního telefonu, se posouvá do další fáze. Výběr procesorů, které půjde do smartphonu nacvaknout, obohatí Tegra K1 od Nvidie - nejen.
Jednou z mála firem, která dokázala prostřednictvím ARM architektury v Číně konkurovat „dotovaným“ Atomům, byl Rockchip. Intelu se ale podařilo silného protivníka přesvědčit k přechodu na x86…
Strategickou dohodu o spolupráci v oblasti levných tabletů s operačním systémem Android uzavřely společnosti Intel a Rockchip. Čínská firma má do své nabídky zahrnout platformu SoC SoFIA, která je...
Rockchip RK2808
Rockchip sice v západním světě nepatří k nejčastěji skloňovaným ARM výrobcům, ale v rámci Číny jde o giganta, který krom čipsetů pro televize a zábavní elektroniku okupuje valnou část trhu s tablety.