AllDay Power, Steady Video, Z-Series APU
Kapitoly článků
Už to bylo méně nápadně řečeno na prvním slajdu: AMD přichází s marketingovým tahem „All-Day“ Battery Life. Vychází z toho, že notebooky dnes vydrží nějakých 6 a půl hodiny (to „a půl“ tam není jen tak pro nic za nic, uvidíte dále). K tomu marketingová hříčka „AMD AllDay Power“ přidává tři a půl. Půlka sem, půlka tam – a najednou tu máme 10 hodin výdrže, a to dokonce s procesorem řady A8, tedy jedním z nejvyšších. Trochu to připomíná déjà vu, máme pocit, že podobné sliby nevídáme poprvé. AMD sice říká, že AllDay Power měří ve stavu „Windows idle“, ale i tak… no nic, pojďme dále, o tomhle by se dalo hovořit hodně dlouho.
Jeden slajd nás skutečně zaujal. Ukazuje screenshot stránky YouTube s nějakým „nepřehrávajícím se“ videem a v dolní části jakousi indikaci běhu „AMD Steady Video“. Mělo by jít o technologii umožňující odstranění třesení videa (zaneseného do záznamu během natáčení třesoucí se rukou držící kameru), přičemž by to mělo fungovat takřka „on-the-fly“, tedy nikoli „na-mouše“, ale v tomto případě přímo během přehrávání videa. Na toto jsme hodně zvědavi, především doufáme, že to půjde použít i v nějaké aplikaci při editaci videa.
Byla řeč o tabletech a o procesorech řady Z-Series. Jejich krycí jméno je „Desna“ a budou s pravděpodobností hraničící s jistotou vyráběny 40nm procesem a zahrnou nějaké to CPU jádro „Bobcat“.
Poslední slajd, který nás zaujal, pojednává o tom, o čem jsme hovořili v úvodu: snaha napodobit úspěch Centrina. AMD je podle čísel v tomto slajdu zhruba někde na půli cesty: o Vision Technology už se celkem ví, ale jen polovina lidí chápe, oč jde, zde má marketingové oddělení velký prostor pro vylepšování. Očividně pak velká část těch, kteří už vědí (shodou okolností to nejsou modří ;-), pak tuto technologii doporučuje, což je opět pozitivní (z hlediska marketingu samozřejmě).