K odhalení Apple iWatch může dojít ještě v září
Sony, Samsung, Kreyos, ale i řada dalších. Žádnému z výrobců se doposud nepodařilo naplnit očekávání většiny uživatelů a způsobit boom, jaký před lety přinesly „digitálky“. Důvodů je celá řada, od nedotaženého hardwaru přes problémový software. Stále častěji se ale ozývají hlasy, které zpochybňují koncept chytrých hodinek jako takových.
Může na tom být něco pravdy - stačí si uvědomit, proč byly oblíbené digitálky a co z toho může nabídnout jejich stávající chytrá varianta. V první řadě byly lehčí a často i menší než klasické hodinky s ciferníkem. To se o nové generaci říct nedá. Dále fungovaly bezúdržbově. Nebylo třeba je natahovat, k ničemu připojovat a na baterii zvládly běžet roky - od dvou třeba až do sedmi let, samozřejmě podle modelu. Jenže tam, kde se s digitálkami počítalo v letech, se s chytrými hodinkami počítá ve dnech. Poslední zásadní výhodou digitálek byla (oproti stejně drahé klasické alternativě) přesnější časomíra. Výrazně se nepředbíhaly ani nezpožďovaly. Jenže to již není třeba, dnes pro stejný účel stejně dobře poslouží mobilní telefon.
Apple si oproti ostatním velkým výrobcům dal se svým produktem na čas a přichází s ním mezi posledními. O nic tím ale nepřišel, snad jen předešlé nepříliš pozitivně hodnocené produkty způsobí, že blížící se vydání provázíurčitý negativismus a rozpaky. Bude pouze na Applu, aby je rozptýlil.
Zřejmě se tak stane ještě v září, nové zprávy hovoří o devátém. Právě v září půjdou na trh nové iPhony a nejstarší zprávy hovořily o tom, že vydání obou produktů nebude příliš časově vzdálené. Později se ale začalo mluvit o posunu na říjen, kdy by novinka vyšla společně s iPady - Apple údajně tento záměr přehodnotil a vrátil se k původnímu rozvrhu.
Od Apple iWatch se očekávají modely provedené v různých velikostech, prohnutý AMOLED display a safírové krycí sklo. Jak blízko či daleko od reality tato vize je, budeme vědět již za dva týdny.