Arc A380 napájený ze slotu zůstává na papíře, i ASRock volí 8pin konektor
Jednou z výhod Arc A380 mělo být TDP do 75 wattů, díky němuž karta nevyžadovala přídavné napájení. Při nízkém TDP měla mimo jiné nabízet velmi kompaktní rozměry. Když výrobce Gunnir, který nabídl první Arc A380 na trhu, kartu osadil podstatně větším chladičem a přídavným napájením, objevovaly se názory, že to bylo zbytečné nebo chybné rozhodnutí nezkušeného výrobce.
Na čínském webu bilibili se nyní objevila ukázka Arc A380 od společnosti ASRock. Ta má za sebou 20 let zkušeností se základními deskami, z toho zhruba 15 let v retailu, bezmála 10 let v serverech a zhruba 4,5 roku v grafickém retailu, kde vyrábí karty od low-endu po high-end.
I Arc A380 od ASRocku je však vybaven osmipinovým napájením. Nejen to - použitý chladič výrazně přesahuje jinak malé PCB:
Snímek výše ukazuje srovnání ASRock Arc A380 (horní karta) a ASRco Radeon RX 6400 (dolní karta). Osazení osmipinového napájení a většího chladiče tak nejspíš nebude souviset se značkou karty, ale se značkou GPU.
Chladič ASRock Arc A380 kartu nepřesahuje jen na délku, ale i na šířku - je podstatně větší než u Radeonu RX 6400. Můžeme jen spekulovat, zda se Gunnir i ASRock domnívají, že GPU by za určitých okolností mohlo přesahovat 75W TDP (a proto osadili konektor a větší chladič), nebo Arc A380 vnímají jako natolik pomalý, že by bez vyšších taktů či zvýšeného TDP limitu nenabídl výkon, který by oslovil dostatek zákazníků (a proto došlo na konektor a větší chladič). Vzhledem k tomu, že Intel neposkytl referenční karty na recenze (aby bylo srovnání), se důvody těchto rozhodnutí asi hned tak nedozvíme.