Intel chystá na čtvrtý kvartál 32nm Atomy „Cedarview“ D2500 a D2700
Model D2500 poběží na 1,86 GHz a půjde o čistokrevné dvoujádro bez Hyper-Threadingu. D2700 zvládne díky Hyper-Threadingu 4 vlákna a poběží na 2,13 GHz, což je solidní 16% nárůst oproti dnešnímu nejrychlejšímu Atomu D525 (1,83 GHz). CPU jádra nových Atomů budou stejná jako u stávajících, pouze smrsknuta do 32nm procesu, ponesou nadále každé 512 kB L2 cache. Nová by měla být grafika.
O grafice v Atomech „Cedarview“ se zatím vedou jen spekulace, protože Intel si nejspíše informace o ní hlídá. Tak nějak se tuší (ať už na základě leaků, nebo jiných informací), že půjde o DirectX10.1 schopnou grafiku vycházející pravděpodobně z toho, co je nyní v „Sandy Bridge“, v nejhorším případě půjde variaci na grafiku v „Arrandale“ (tedy první Intel HD Graphics). Dočkáme se tedy konečně rozumné akcelerace HD videa, případná podpora něčeho jako Intel QuickSync je spíše ve hvězdách.
Celé se to má vejít do TDP 10 W, procesory budou párovány se současným čipsetem Intel NM10, jehož TDP je 2,1 W. Zde se přímo nabízí srovnání se současnou platformou AMD „Brazos“ s procesorem E-350 (TDP 18 W) a čipsetem A50M FCH (TDP prý 4 W), kde bude mít AMD velmi ztíženou pozici, pokud bude grafika v „Cedarview“ alespoň z poloviny tak dobrá jako v Core i5 „Arrandale“. Hraní náročnějších her bude pasé na každé takovéto platformě, hraní těch jednodušších nebude problém na obou, stejně jako přehrávání HD videí. Platforma Intelu to však zvládne s nižší spotřebou, a to nejspíše i v případě, že by AMD nasadila do srovnání procesor C-50 na 1 GHz s TDP 9 W. Se zlepšujícími se grafikami Intelu bude mít za chvilku AMD na poli low-power a embedded zařízení co dohánět. Zbývá jen doufat, že se 28nm proces vydaří a zdravé konkurenční prostředí v tomto segmentu zůstane zachováno.