Intel mění plány a hovoří o Atomech vyráběných 22nm a 14nm procesem
Paul Otellini při té příležitosti řekl, že tento posun bude podobně významný jako příchod Pentia či prvního Centrina. 22nm procesem vyráběné Atomy „Silvermont“ budou nástupci 32nm Atomů „Medfield“, to se samozřejmě bavíme o SoC řešení především pro mobily a tablety. V netboocích pak 22nm procesem vyráběné Atomy prý umožní srazit spotřebu produktu jako celku na 15 W. Už 32nm SoC Atomy „Medifield“ budou mít prý běžnou spotřebu srovnatelnou s procesory ARM, údajně v řádech miliwattů.
Intel se také zmínil o „ztrátě“ partnera, se kterým pracoval téměř exkluzivně na jednom poměrně zajímavém projektu. Měl na mysli Nokii, která se rozhodla spolupracovat s Microsoftem a zahrnout do svých mobilů platformu Windows Phone. Intel sice svým způsobem v projektu MeeGo, který kutil spolu s Nokií, pokračuje, ale už si dělá zadní vrátka za pomocí Googlu, do smartphonů hodlá dávat Android Gingerbread, do tabletů zase Android Honeycomb. Referenční 10” model včetně vývojářských nástrojů chce mít hotov do konce roku.
O 14nm procesem vyráběném Atomu toho Intel zatím mnoho neprozradil, kromě již zmíněného roku uvedení 2014 a krycího jména „Airmont“. Každopádně to vypadá, že Intel má svou strategii rozjetou celkem obstojně. Netbooky už tolik netáhnou (ve skutečnosti zřejmě jen splaskla velká bublina), zatímco tablety a chytré telefony by mohly být tím, kde najdou Atomy své uplatnění, jakmile budou natolik energeticky nenáročné, že vydrží fungovat celý den (především tablety) na jedno nabití. K tomu má Intel dobře našlápnuto s 22nm procesem a tri-gate tranzistory.