Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

14nm

Coffee Lake: Pěkný výkon, ale spotřeba může být >55 wattů nad Ryzen 7 1800X

Intel má k dispozici nejpokročilejší výrobní procesy ze všech výrobců, ale i přesto je spotřeba šestijádrových procesorů Coffee Lake nečekaně vysoká.

Plextor uvedl levná M.2 i SATA SSD řady S3

Levných SSD je na trhu jako smetí, ale i zde je každá méně standardní nová konkurence vítána. Plextor pro svoji řadu S3 zvolil zajímavé NAND flash čipy od Hynixu.

Samsung: 4nm proces nebude FinFET, 7nm přijde 2018, 6- a 5nm 2019

Samsung pracuje na svém prvním EUV procesu, 7nm. To ale není to nejzajímavější. S EUV to plánuje rozjet ve velkém a obratem nabídnout i 6nm a 5nm proces. Se 4nm generací opustí FinFET.

Druhá generace Ryzen bude Pinnacle Ridge, dorazí příští rok

Pomalu se začínají rýsovat rámcové informace o nástupci platformy Summit Ridge, kterou AMD před týdnem uvedla. Její jméno bude Pinnacle Ridge…

Osmá generace Intelu bude opět 14nm

Po internetech po několik dní obíhá modrý slajd od Intelu hovořící o osmé generaci firemních procesorů, která by měla být uvedena ještě letos. Jenže není příliš jasné, co tím chtěl autor říci…

Samsung má rychlejší 14nm proces, pracuje i na 10nm ekvivalentu

14LPU a 10LPU, to jsou oficiální označení dvou nových procesů, jejichž cílem je vydojit z FinFET technologie ještě více než nabízí LPP varianty výroby…

Nvidia ohlásila GeForce GTX 1050 (Ti), potvrdila 14nm výrobu

Zdálo se, že GeForce GTX 1050 / GTX 1050 Ti už v okamžiku odhalení nebude mít čím překvapit, protože kompletní specifikace budou známé. Nestalo se, k menšímu (a to doslova - 14nm) překvapení došlo.
Zen Hot Chips 17

AMD uvolňuje sklady pro 14nm Zen

Výrazně vyšší úsilí ve vymetení skladových zásob současných procesorů začala dle nejnovějších informací vyvíjet AMD. Důvodem není nic jiného než přípravy na příchod 14nm FinFET generace Zen.

AMD chystá Vegu 10, Vegu 11 a Vegu 20. Třetí až pro 7nm proces.

Pohled na následující dvě generace grafických architektur poskytla serverová roadmapa AMD. Po Polaris bude následovat Vega zaměřená na vyšší výkonnostní příčky a následně Navi. Obě začnou na 14 nm.
Intel Kaby Lake 7 Th Gen

Intel odhalil architekturu Kaby Lake a mobilní procesory

Notebooky s Kaby Lake začátkem podzimu, desktop v lednu, 14nm+ proces, vylepšený speed-shift, IPC jako Skylake a rozšířená multimediální výbava. To je Kaby Lake v kostce…

Nvidia přejde na 14nm výrobu u Samsungu

Podle zdrojů z Jižní Korey nezůstane výhradním výrobcem grafických čipů z generace Pascal společnost TSMC. Nvidia se s nadcházejícími produkty chystá přejít na 14nm proces společnosti Samsung.

Budou 14/16nm GPU nadlouho poslední velkou událostí v grafice?

Nová generace grafických karet je za dveřmi (no dobře, část již stojí ve dveřích) a ještě nějakou dobu bude trvat, než výrobci všechny produkty stávajících generací pošlou na trh. Co potom?

Samsung snížil chybovost 14nm procesu na 0,2 defektu na cm², mluví o 10 a 7 nm

Samsung prozradil další plány na poli výrobních procesů. Připravil třetí 14nm proces, pracuje na dvou 10nm a již uvažuje o technologiích, s pomocí kterých bude vyrábět na 7 nanometrech.

Intel představil nový Xeon, až 44 vláken, až 384 GB DDR4 ECC

14nm výroba Intelu umožňuje (a přibližující se Zen motivuje) zvyšování počtu procesorových jader, především v serverovém segmentu. Aktuální novinka dosáhla počtu 22 a ani to ještě nemusí být konečná…
Amd Fiji Interposer Rga 2015 19

APU s jádry Zen bude vyrábět GlobalFoundries ve spolupráci s Amkor

Koncem letošního roku nás čeká uvedení osmijádrového procesoru s architekturou Zen, v příštím roce bude následovat APU, v němž polovinu jader nahradí integrovaná grafika s výkonem herních konzolí.

Stránky