Potvrzeno: Intel se dostal do iPhonu, čipy ale nebude vyrábět sám
O tom, že se Intel snažil dostat svůj hardware do iPhonů víme od Steva Jobse. Ten si sice snah Intelu cenil, ale zároveň poukazoval na to, že společnost postrádá flexibilitu a není schopná dostatečně rychle reagovat na požadavky trhu a zákazníků. Snahy o prosazení Atomu přesto pokračovaly, Intel si snad vzal i z Jobsových slov ponaučení a spustil vývoj Atomů Broxton, které měly být připravené na rozšíření o funkční bloky postavené na IP třetích stran. Od počátku měsíce víme, že ani tento plán se nezdařil, protože společnost vývoj stávajících Atomů Broxton a SoFIA zastavila.
Vyšel ovšem plán „B“. Tím se staly investice na poli vývoje LTE technologií, které původně měly pouze doprovázet vývoj telefonních Atomů a umožnit vznik čipů, které budou vše integrovat v rámci jediného SoC (či SiP). Už s koncem podzimu jste se mohli dočíst ve článku od Davida o plánech se zahrnutím 3G/4G čipu Intelu do smartphonů iPhone 7.
Nyní už můžeme říct, že se vše podařilo a Intel má své místo v iPhonech jisté. První Apple iPhone s hardwarem Intelu by se měl dostat do prodeje letos v září. Ne všechny prodávané kusy ale budou obsahovat modem této společnosti, pro začátek Apple zvolil strategii 50:50, kdy nový dodavatel získá maximálně polovinu zakázky a o ostatní se postarají dosavadní ověření partneři.
Kuriózní pak je detail, že Intel své modemy nebude sám vyrábět - pouze dodá návrh asijským výrobcům (TSMC, KYEC) a z vlastních výrobních kapacit využije pouze pouzdření čipů a následné testování. Zda je tato cesta finančně výhodnější, nebo společnost nemá dostatek vlastních volných linek na příslušném výrobním procesu, aby mohla objednávky pokrýt vlastními silami, zatím nevíme.