Jim Keller rezignoval, odchází z Intelu
Jim Keller v posledních deseti letech pracoval pro Apple, v roce 2012 nastoupil (po druhé za svoji životní dráhu) v AMD, kde pracoval přes tři roky. Koncem roku 2015 to vypadalo, že nastoupí u Samsungu, o rok později se proslýchalo, že pracuje v Tesle, ale na jaře 2018 přešel k Intelu, odkud však nyní odchází. Dvouleté působení v jedné firmě je na poměry jeho životopisu spíše kratší etapa, ale ne extrémně, jde menší podprůměr.
Zatímco v AMD bylo jasné, jaký produkt pod jeho vedením vznikal (dozoroval x86 architekturu Zen, sám si bastlil ARM architekturu K12), v případě Intelu jasno nemáme. Intel má z důvodu zpoždění výrobních procesů nějaké navržené architektury „v šuplíku“ a spíše čeká, až je bude schopný vyrobit. Nebude proto zjevné. Až za rok-dva-tři hypoteticky dojde na produkty, jejichž základy mohly být položeny pod Kellerovým vedením, nebude z pochopitelných důvodů zřejmé, zda jde skutečně o produkt vzniklý za Kellera, nebo o šuplíkovou záležitost.
Tisková zpráva uvádí, že šéfarchitekt odchází z osobních důvodů a zhruba půl roku bude Intelu dostupný jako externí konzultant.
V důsledku jeho odchodu dochází ve firmě na menší „škatulata“:
- Sundari Mitra, ex-CEO NetSpeed Systems, nyní vede Intel Configurable Intellectual Property and Chassis Group, povede nově založenou IP Engineering Group zaměřenou na vývoj „v segmentu nejlepšího“ IP.
- Gene Scuteri, kvalifikovaný šéfinženýr výrobního průmyslu, povede Xeon and Networking Engineering Group.
- Daaman Hejmadi se vrátí na pozici šéfa Client Engineering Group zaměřenou na vydávání SoC a návrhy příštích generací produktů klientského segmentu a čipsetů. Hejmadi přes dvě generaci vedl týmy vývoje SoC v Intelu i mimo Intel.
- Navid Shahriari, zkušený vedoucí pracovník Intelu, bude pokračovat ve vedení Manufacturing and Product Engineering Group, která se zaměřuje na předprodukční testování a debugging před fáží kvalitní velkoobjemové výroby.