Jony Ive / Apple: iPhone nepotřebuje větší výdrž
Jony Ive to vidí tak, že když člověk musí velmi často nabíjet svůj iPhone, tak to vlastně znamená, že jej s oblibou a neustále používá. Že doba výdrže vlastně značí, že přístroj nezahálí, nikoli že by to byl důvod pro osazování většího akumulátoru. Časté dobíjení iPhonu tak není nic špatného. A důvod pro opětovný růst tloušťky těla iPhonu není prý ani z toho hlediska, že uživatelé částečně iPhony oceňují právě pro jejich nízkou hmotnost a tloušťku těla. Na tomto aspektu tak Apple nic měnit nehodlá, Jony Ive s dalšími firemními designéry bude nadále rozhodovat, co v tomto ohledu zákazník potřebuje.
No, pokud pomineme tu bizarní souvislost s tím, jak se tenké iPhony či iPady Air dají snadno ohnout a protentokrát se spokojíme s tím, že není dobrý nápad tato zařízení nosit v kapsách na zadku, nebo se je záměrně pokoušet ohýbat, je to stále zvláštní tvrzení.
Obecně lze říci,že výdrž iPhonů není nijak špatná, resp. řadí se mezi lepší výdrže při pohledu na celý trh. Obecně běžné lehké používání dává výdrž celkem přijatelnou, jiné je to při skutečně aktivním využívání možností těchto smartphonů. To jsme pak u obligátního modelu dobíjení smartphonu každou noc.
Je to dobře? Je to špatně? Nevím. To prostě nelze jednoznačně rozhodnout. Já osobně preferuji telefon s výdrží co nejdelší, na druhou stranu ale to nenabízí prakticky žádný smartphone na trhu, možná se tomu bude blížit čínský smartphone s celkově 6000mAh akumulátory. Osobně si myslím, že kdyby Apple přidal na tloušťce baterií o polovinu, nic by se nestalo. Zbývající komponenty jsou s každou další generací menší a tenčí, takže by to vykompenzovaly. Jenže to je jen můj názor, tisíc dalších lidí může mít tisíc dalších názorů.
Jony Ive tím možná prostě jen dává najevo, že v Applu se bude funkčnost i nadále částečně podřizovat požadavkům na design. Což zjevně v Applu stále znamená tenčí a tenčí tělo smartphonu.
Jaký je váš názor na výdrž a tenkost iPhonů 6 a fakt, že Apple nehodlá baterie zvětšit?