Kódováni videa a zvuku
Kapitoly článků
Kódování zvuku: OggDropXPd
U kódování zvuku OggDropem ještě hezkou chvíli zůstaneme, jde o aplikaci hodně specifickou, která v našich testech zastupuje práci jednovláknové úlohy bez optimalizací téměř na cokoli. V grafech uvidíte na prvních dvou místech dnes testované kousky.
Asi nikoho nepřekvapí, že A6-3500 na frekvenci 2,4 GHz v tomto testu podává srovnatelný výkon s Phenomem II na 2,5 GHz. Pentium G840 je každopádně na jednovláknovou práci znatelně lepší. Zde je počet jader prakticky irelevantní.
Kódování videa pomocí x264
Kódování videa provádíme upraveným x264 HD Benchmarkem od TechARP, který jsme si zmodifikovali tak, aby bylo možné použít kteroukoli verzi x264 kodéru, pročež používáme x64 verzi tam, kde je to možné, jinak x86 verzi. Sice už je k dispozici novější build, pro srovnatelnost ale zatím používáme starší 2106. Delší pruh představuje první průchod, kratší pruh druhý a pro celkový čas kódování důležitější průchod.
Proč jsme do tohoto srovnání zařadili tak výrazně pomalejší procesory (s výjimkou jedné notebookové nadupávky), má svůj důvod. Chtěli jsme vám ukázat procesor, o němž by si dnes mohl mnohý myslet, že na nenáročnou práci stačí, tedy AMD E-350 (Zacate). Kódování videa nepatří právě mezi nenáročnou práci, takže je vidět, že když něco takového občas budete potřebovat, s procesory typu Zacate (na úrovni někdejších nadupaných Pentií 4) se pravděpodobně nespokojíte, zatímco na provedení této činnosti taktéž levnými, ale už „plnotučnějšími“ procesory, nebudete mít takové potíže si počkat.
Jinak Pentium tuto práci zvládne lépe, přestože má jen dvě jádra (A6-3500 má tři, nezapomeňte). Zásadní rozdíl je jednak v taktech a jednak v mikroarchitekturách obou procesorů (Husky vs. Sandy Bridge).