Renderování: CineBench R11, POV-Ray 3.7 RC3
Kapitoly článků
V testu renderování jsme nechali oblíbený CineBench R11, který krásně ukazuje rozdíl v práci mezi jednovláknovou a vícevláknovou činností. A přidali jsme jeden bezplatný kousek, POV-Ray ve verzi 3.7 RC3, která na rozdíl od stabilní verze 3.6 podporuje vícejádrové procesory. Oba testy používáme v 64bitové (x64) verzi.
CineBench R11
Naoko horší škálování i A6-3500 je pochopitelně dáno přítomností technologie AMD Turbo Core, z čehož benefituje jednovláknová práce. Ať tak či onak, Pentium G840 je lepší než AMD A6-3500 jak na jednovláknovou, tak i na vícevláknovou práci.
POV-Ray 3.7 RC3
Tento test bude jen dokreslením vícevláknové práce, budeme se tentokráte koukat na čas renderování, takže čím méně, tím lépe (tvar minuty:sekundy.setiny sekundy). Test proběhl standardním spuštěním vestavěného vícevláknového benchmarku, takže si jej můžete snadno porovnat s námi.
Vesměs podobné výsledky jako výše v CineBenchi, rozdíl mezi rychleji taktovaným osmijádrem oproti pomaleji taktovanému šestijádru minimální, což je prostě průšvih. Intel pochopitelně neporažen.
Ani zde není co řešit, Pentium G840 nad AMD A6-3500 v procesorových testech prostě vede. V obou testech na této straně jsme pro zajímavost umístili Core i3-2105, z něhož jsme Pentium G840 vyrobili, právě pod výsledky tohoto procesoru. Core i3 má samozřejmě navíc kromě vyššího taktu i Hyper-Threading.