Kopírujeme
Kapitoly článků
Třetí, velmi používanou věcí v Neru pro vás, bude asi kopírování cédéček. Chystáte-li se takto kopírovat záložní kopie vašich her, které jsou většinou chráněny proti kopírování, pravděpodobně se vám to nepodaří. Toto kopírování je vhodné pouze na nechráněná cédéčka. Na kopírování cédéček, která vám v Neru nepůjdou, je vhodné použít třeba CloneCD, nebo BlindRead a BlindWrite.
Záložka Image
Nebudete-li kopírovat přímo On the fly musíte si na prvním lístečku Image nastavit, kam se bude přechodně nahrávat obraz (image). Můžete si tam i nastavit, zda se má hned po nahrání na CD smazat.
Zložka Copy options
Na záložce Copy options můžete nastavit kopírování přímo z cédéčka na cédéčko (On the fly) a zdrojovou mechaniku (Drive with source CD). Dále pak uvidíte možnost nastavit rychlost čtení (ta by rozhodně neměla být nižší než rychlost vypalování - neoficiálně se říká, že rychlost čtení by měla být vždy jednou tak větší, než rychlost vypalování).
Záložka Read options
Na další záložce Read options můžete nastavit parametry pro čtení. Tím prvním je počet opakování čtení vadného sektoru (Number of retries before read error), je-li zdrojové CD poškrábané či špinavé, volte raději vyšší počet (až 10). Je možné povolit čtení katalogového čísla a ISRC (Read media catalog number and ISRC), případně i ignorovat vadný obsah TOC - Table of contens (Ignore illegal TOC type). Tu volbu zaškrtněte pouze tehdy, objeví-li se vám chybové hlášení Illegal trackinfo.
V případě chyby při čtení můžete nechat proces kopírování zastavit (Unreadable data Abort copy) nebo pokračovat ve vypalování. U hudebních cédéček se chyba při přehrávání asi vůbec neprojeví, ale u datových byste při výskytu chyby čtení neměli pokračovat v kopírování. U chyb můžete ještě volit tzv. RAW čtení (Force raw reading), což znamená, že se nebude provádět dopočet jistých informací, které se k sektoru ještě přidávají (někdy jsou kvůli zabránění kopírování data na cédéčku vadná záměrně!). To bude samozřejmě fungovat jen tehdy, když nastavíte neopravování dat při zápisu (Write uncorrected). Ne každá mechanika to však umí!
Poslední tři možnosti se vztahují k hudebním stopám. V subkanálech jsou uloženy různé informace, těmi nejdůležitějšími jsou přesné adresy konce skladeb. Při kopírování živých koncertů se tedy nedoporučuje zaškrtnout volbu Read audio data with sub channel. Nero také dovede detekovat chyby čtení vašeho CD rekordéru. Kontrolu zapnete pomocí Use Jitter correction. Tak budou odhaleny chyby, které vznikají tak, že mechanika čte z o něcojiné pozice než udává. Výsledkem jsou pak malé lupance, nebo naopak výpadky zvuku. Chcete-li cédéčko kopírovat bez ohledu na chyby při čtení, zaškrtněte Ignore read errors. Vypálené CD pak ale nebude shodné s originálem. Mnohdy to je ale jediná šance, jak udělat kopii poškozeného cédéčka. Vypálení provedete opět na poslední záložce Burn.