Pět dní s notebookem Lenovo IdeaPad B590 s Windows 8 vylepšeným o SSD
Kapitoly článků
Konektory
Asi nejvíce překvapivý je pro mě společný konektor pro sluchátka a mikrofon. Nenapadlo by mě, že se takováhle roztodivnost vůbec bude dělat (očekával bych samozřejmě klasiku a nenapadlo by mě si ověřovat, jestli tam skutečně je) a pokud bych tak nějak očekával a měl požadavek na dva separátní konektory, pravděpodobně bych notebook vrátil. Tohle řešení podle mě vymyslel někdo, kdo při snaze srazit cenu upadl na hlavu.
Společný konektor pro sluchátka a mikrofon (a USB port)
Abych byl upřímný, velkou důvěru nemám ani ke konektoru pro napájení. Ve zdířce, zdá se mi, se to tak nějak nestabilně mele, jako by už od výroby ten port na plošňáku nedržel. Ale možná je to záměr, možná je to dobře vymyšleno, nevím, nemohu soudit, tohle by určitě chtělo delší osahání. Musím ale říci, že mi můj pravoúhle zahnutý konektor od napájecího adaptéru přijde lepší než drát neomaleně čouhající do strany.
Na druhém obrázku napájecího konektoru si můžete všimnout LEDky u něj, která svítí, pokud je konektor zastrčený a přivádí do notebooku šťávu. Tím se dostávám ke druhé části této stránky (jinak jsou podle mě zbylé konektory v pohodě)…
LED indikace
Milí výrobci notebooků a přenosných počítačů: od Lenova se učte, jak se to má dělat. Žádné křiklavé LEDky, žádné modré vypalováky očí, ale decentní i v šeru neobtěžující a přesto dobře viditelná indikace.
Radost pohledět, normálně chrochtám blahem. Za tohle má u mě Lenovo malé zlaté ocenění za provedení LED indikace, ale protože mi zbytek redakce nedovolil udělit za dílčí vlastnost zlaté ocenění Deep in IT, budu si to muset schovat na později, až budu mít vlastní portál s vlastními oceněními ;-).