Minirecenze: ASUS RS700A-E11-RS12U - aneb dva 240W EPYCy 7543 v akci
Kapitoly článků
U serverů není typicky důležitý samotný hardware, ale je zde relevantní i nějaký ten základní software. Nejprve se podíváme na ASUSí implementaci IPMI, to poskytuje čip ASPEED AST2600, webové rozhraní je pozornému čtenáři jistě známé, jelikož ASPEED využívají i společnosti ASRock, GIGABYTE či Supermicro. Každý z těchto výrobců mívá tendence webové rozhraní a další funkce nějakým způsobem upravovat, občas je možné narazit i nějaké trable.
Všeobecně nedoporučuji toto management rozhraní vystrkovat do Internetu, raději ho schovejte do nějaké omezené VLAN s omezeným přístupem, tato řešení jsou velmi často děravá z hlediska bezpečnosti.
Iniciálně je zapotřebí nastavit pro management nějakou IP adresu v BIOSu a poté se můžeme do IPMI rozhraní přihlásit, určitě doporučím změnit heslo z továrního.
Na úvodní obrazovce můžeme vidět nějaké základní informace o serveru, náhled logů, stav zdrojů a tak podobně.
Server má samozřejmě k dispozici kupu dalších senzorů, jejichž stav můžeme pozorovat.
V IPMI rozhraní najdeme i kupu nastavení, která jsou vesměs standardní pro obdobný systém.
IPMI samozřejmě podporuje HTML5 konzoli, pozitivní je, že je možné snadno vzdáleně připojit ISO soubor a to i v HTML5 verzi.
BIOS
Server má samozřejmě i nějaké BIOS/UEFI rozhraní, do něj se dostaneme klávesou Delete během POSTu. Na screenshotech níže můžete vidět staré dobré AMI rozhraní. přičemž ASUS neopomenul přidat různé napájecí a aplikační profily. Zajímavá je i volba Overclocking, nicméně po jejím zapnutí jsem si nevšiml nějakých extra možností ladění, nicméně v serveru bych raději přetaktování neprovozoval, stabilita je důležitější, než hrubý výkon.