MSI GT663: herní notebook s Dynaudio, 3. část
Kapitoly článků
Dynaudio vyrábí své kvalitní zvukové systémy (tedy hlavně reproduktory a reprosoustavy) již přes 30 let a její produkci naleznete i v automobilech Volvo či Volkswagen. Vedle těchto odbytišť přibyla od loňska spolupráce právě s MSI, kde prvním Dynaudio vybaveným notebookem byl model GX660.
Připomeňme si, jak 2.1 repro v notebooku GT663 vypadá...
Na horní straně těla jsou vyvedeny stereo reproduktory.
Zespodu pak "subwoofeříček", na fotografii vpravo je v levé horní části. Je jasné, že spoléhá z nemalé části na odraz zvukových vln od podložky (stolu), pokud byste notebook měli položený někde na ubrusu či peřině, zvuku to co do kvality uškodí (nemluvě o přehřívání notebooků položených na peřinách :-).
Parametry testu
Vzhledem k velmi krátké době zapůjčení notebooku a samozřejmě i možnostem naší "malé české redakce" jsme museli pro test trochu improvizovat. Než abychom zapojili (hypotetickou) testovací aparaturu za milióny, poslechové místnosti a podobně, rozhodli jsme se vám dát možnost sami si poslechnout, jak Dynaudio zní.
Hlavním omezením je námi používaná miniDV kamera Canon, která neoplývá zrovna špičkovou kvalitou záznamu zvuku, navíc do jejího záznamu proniká zvuk motorku v kameře. Mějte tedy při sledování videí v tomto článku na paměti, že Dynaudio zní ve skutečnosti ještě lépe a že kamera trochu seřízla dynamiku podávaného zvukového přednesu notebooku MSI GT663. Každopádně i tak videa jasně demonstrují kvality Dynaudia a rozhodli jsme se i s ohledem na to vám tuto možnost vlastního posouzení poskytnout. Věříme, že to pochopíte, jiné recenze tohoto stroje v našich končinách se ostatně obvykle spokojily pouze s pár větami konstatujícími, že "Dynaudio je daleko lepší než běžný zvuk u notebooků".
Abyste ale mohli vůbec posoudit kvalitu zvuku z našich videí musíte bezpodmínečně splnit následující předpoklady. Bez nich si videa ani nepouštějte! Základním požadavkem je, že vaše zvuková apratura u počítače, na kterém se teď budete na videa koukat, musí být lepší než Dynaudio. Pokud tedy máte menší/malé plastové bedýnky, pokud máte jen levná sluchátka připojena do notebooku či podobný levný systém, z této části recenze nepoznáte nic. Vaše zvuková aparatura nebude schopna rozlišit rozdíl v kvalitě, protože sama je hluboko pod možnostmi Dynaudio.
Doporučujeme použití alespoň dřevotřískových (ideálně 2pásmových) beden z levnější produkce (Genius, Redstar atd.) či kvalitních sluchátek náhlavní konstrukce (výjimku tvoří možná sluchátka typu Koss Porta Pro apod.). V tomto případě již budete schopni z videí poznat sílu Dynaudio. Další případné instrukce naleznete u jednotlivých videí.
Všechna videa v testu jsou nahrávána stejnou metodikou: kamera je umístěna na stativu ve vzdálenosti a sklonu, v jaké(m) běžný uživatel u notebooku či monitoru sedí. V žádném videu nebyla prováděna post-produkce zvuku, nebyly upravovány výšky, basy, měněna hlasitost. Vše je tak, jak to naše videokamera zaznamenala!