Nejvyšší energetická efektivita pro aplikace: Ryzen 9 7900. Pro hry: 7950X3D
Redakce webu TechPowerUp doplnila výsledky recenze Ryzen 9 7950X3D i výsledky procesoru Ryzen 9 7900. Tato dvojice si podle testů uvedené redakce rozdělila první místa v testech aplikační efektivity a herní efektivity:
Jak ukazuje graf efektivity v aplikační zátěži, pomineme-li vysloveně tragický Rocket Lake na posledním místě žebříčku, je na nejnižších příčkách nakumulována většina big.LITTLE procesorů Intelu, zatímco Core i5-13400F vybavené šesti velkými jádry, stojí na krásném čtvrtém místě. Jde tak o další potvrzení skutečnosti, že tzv. „efektivní jádra“, jak zde Intel Atomy nazývá, energetickou efektivitu nezvyšují, spíše naopak (modely s vyšším počtem malých jader jsou na tom hůře). Intel si na druhé straně nemůže dovolit stavět cenově konkurenceschopné procesory pouze na velkých jádrech, když jsou jeho jádra nárokem na plochu křemíku 2× větší než jádra AMD (Zen 4). Na předních příčkách žebříčku v souladu s očekáváním spočívá Ryzen 9 7950X3D a v úplném vedení stojí Ryzen 9 7900.
Ten kupodivu podle měření TechPowerUp v žádné zátěži nedosáhl ani 88W napájecího limitu a ani v nejnáročnějších vícejádrových aplikací nepřekonal 75 wattů.
V testech energetické efektivity herního výkonu tkví na prvním místě Ryzen 9 7950X3D. Ten si tedy v herní zátěži odnáší zlato jak za absolutní výkon, tak za absolutní efektivitu. Za pozornost stojí Core i5-13400F, které sice nepatří k nejrychlejším herním produktům, ale co do herní energetické efektivity spočívá na druhém místě (zatímco Core i9-13900K skončilo předposlední).