Neoretro: DELL Latitude C840 - NetBurst ála Pentium 4 přichází
Kapitoly článků
3DMark 2000
3D Mark 2000 je velmi dobrý program pro otestování grafického výkonu, přičemž vyžaduje grafické karty s podporou DirectX 6 a alespoň 6MB VRAM.
Testuji dvě různá nastavení, vycházím z továrního presetu, ale snižuji Frame Buffer na hodnotu Double a CPU optimalizace přepínám na softwarové Transformace & Nasvětlení(T&L). Jako druhý preset pak zkouším s hardwarovou akcelerací T&L včetně trojité vyrovnávací paměti.
DELL Latitude C840 je opět nejrychlejším notebookem v 3D Marku 2000, dle očekávání.
Při použití hardwarových transformací a nasvětlení je DELL Latitude C840 ještě rychlejší.
3D Mark 2001 SE
3D Mark 2001 SE je novým nástupcem starého 3D Marku 2000 a nabízí několik testů a možností navíc. Tento test výkonu grafického adaptéru a procesoru vyžaduje alespoň 128MB RAM a ideálně grafický adaptér s 16MB pamětí. Novinkou je také podpora API DirectX 8.1, staré grafické karty tak mají smůlu.
Testuji celkem tři různá nastavení, podobně jako u 3D Marku 2000 zkouším softwarové T&L s dvojitým vyrovnáním paměti, dále zkouším hardwarovou akceleraci T&L a třetí test je pak nejnáročnější, jedná se o tovární stav benchmarku s Pure D3D Hardware T&L a 24-bitový Z-buffer.
Výkon v D3D Software T&L režimu je nejlepší, což jsem tak nějak očekával.
Zapnutím D3D Hardware T&L získáváme nějaký výkon navíc.
Při použití D3D Pure Hardware T&L je výkon nadále zcela nejvyšší.
3D Mark 2003
3D Mark 2003 je zbrusu nový benchmark, který přináší nové technologie jako DirectX 9.0, simulaci fyzicky Havok a většina grafických testů vyžaduje Pixel Shader 2.0. Výjimkou je pouze první testovací scéna Wings of Fury, ta nevyžaduje Pixel Shader 2.0 a lze ji tak spustit i na dnes testovaném notebooku. Cestoval jsem v čase a proto využívám tento testovací software dva roky před jeho vydání.
Wings of Fury je akční scéna, kdy se skupina německých stíhaček snaží sestřelit několik amerických bombardérů.
Výkon je opět dle očekávání nejlepší.