Panasonic DMR-EH50 (stolní DVD R/RW/RAM rekordér s HDD)
Kapitoly článků
Rekordér je dodáván v recyklovatelném kartonovém obalu, uvnitř je zabalen do ochranného PE pytle a vložen do výlisků polystyrénových bočnic. K přístroji je přiložen dálkový ovladač, který si podrobněji popíšeme dále, anténní kabel, síťový napájecí kabel a klasická dvoumetrová obyčejná trojcinčovka.
K předvýrobnímu vzorku jsem obdržel pouze anglický návod, úroveň manuálů Panasonic však bývá velmi dobrá a české verze většinou neobsahují problematické překlady. Nechme se tedy překvapit, jak to bude u verze modelu určené k prodeji. České návody k aktuálním přístrojům ve formátu Acrobat Reader lze na internetu sehnat přímo na stránkách www.panasonic.cz, návody ke starším přístrojům Panasonic ochotně zasílá, také ve formátu pdf, na emailovou adresu.
Přední panel
Černý přední panel přístroje, zasazený do šikmého čela stříbrné skříně, to je velmi odvážný designérský kousek. Uprostřed panelu je zasazeno stříbrné víčko, pod nímž je ukryta čtečka SD karet.
Ve střední světlé části panelu je další víčko, tentokrát kryjící přední vstupní konektory. Při vysouvání traye se celá levá část černého panelu odklápí. Na předním panelu se dále nacházejí základní ovládací tlačítka, u rozšířených funkcí se však bez dálkového ovladače neobejdeme.
Přední analogový kompozitní a S-video vstup je určen především pro signál z kamery a je doplněn vstupem pro stereofonní analogový zvuk. Na iLink/Firewire se bohužel nedostalo, ale EH50ka je zasazena zhruba doprostřed modelové řady, vyšší model bude jistě digitálním vstupem opatřen.
Displej
Displej je velmi dobře čitelný, kontrastní za různého osvětlení a vybavený neobvykle velkými číslicemi, myslím, že ještě většími než u předchozích modelů. Přibyla identifikace vloženého média o ikonky „RW“ a „+R“.
Zadní panel
Na zadním panelu se nachází dva konektory SCART podporující kompozitní, S-video i RGB signály, dvě trojice vstupních a výstupních cinchů, doplněných S-video konektory a další tři cinche s komponentním YPbPr videosignálem v prokládaném i progresivním rozkladu. Digitální výstup zvuku v normách PCM, MPEG2Audio, Dolby Digital a DTS pro připojení A/V procesoru, zesilovače nebo receiveru, jak je již u Panasonicu zvykem, je pouze optický, koaxiální SPDIF na přístroji nenajdeme.
Dálkový ovladač
Dálkový ovladač prošel od předchozích modelů další výraznou změnou, dalo by se říci, že ještě podstatnější, než např. mezi ovladači modelů DMR-HS2 a DMR-E95H. Finální verze ovladače se však bude od testovaného pilotu ještě drobně lišit. Přibudou mu čtyři tlačítka ve spodní části, ve skupině méně významných funkcí. Shodný ovladač je přikládán k již prodávané německé variantě, označené DMR-EH52
Pyšní se nyní otočným prvkem, který sice není plnokrevným jog/shuttlem s krokováním po snímcích, ale podstatně usnadňuje orientaci v zaznamenaném materiálu. Řešení, které Panasonic nazývá SmartWheel, navíc slouží k výběru položek v menu. Otáčením chytrého kolečka se přesouváte z položky na položku velmi rychle, přitom ale dostatečně přesně. Pokud vám na ovladači schází klasické směrové šipky, pak vězte, že otočný prstenec má pod sebou kromě kruhového snímání ještě další čtyři mikrospínače, takže ho lze mačkat v levé, pravé, horní a dolní části a pracuje tedy stejně jako křížový ovladač.
V horní části se kromě sekce pro ovládání televizorů různých značek nalézají tři tlačítka volby zdroje signálu (HDD, DVD, SD), kalendářík pro přímou volbu čísel a volba vstupu. Uprostřed jsou vyztužené modré klávesy Play, Stop, Pause, vyhledávání a přeskočení stopy nebo záznamu a také již výše zmíněný otočný ovladač. Po jeho obvodu jsou klávesy direct navigátoru, funkčního menu, funkce time-slip a volič módu zobrazení displeje. Ve spodní části jsou funkce spojené s editací, záznamem a přepínáním zvuku. Na přímou volbu titulků se bohužel opět nedostalo.
Specifikace
|
Podle štítku na zadní straně je rekordér vyroben na Slovensku.