Práce s přístrojem
Kapitoly článků
Kopírování paměťových karet
Digi Drive kopíruje paměťové karty na pevný disk jednoduchým principem. Pro každý typ karty a každou operaci kopírování vytváří vlastní vzestupně číslovaný adresář. Na pevném disku pak v adresáři CARDS naleznete adresáře jako SD0001, SD0002 nebo SM0013 a podobně. Číslování pro každý daný typ karty tak vystačí až na 9 999 kopírování (a čert ví, třeba potom přesedlá Digi Drive na písmenka, ale nám se opravdu nechtělo na něj kopírovat deset tisíc paměťových karet, byť se sebemenším obsahem, nebo zcela zbytečně vytvářet 9 999 adresářů :-).
Zastrčit můžete současně klidně hned všechny tři karty, co se dají najednou zastrčit. V případě, že přístroj najde více karet, po stisku tlačítka COPY je zkopíruje všechny. Jako první jde na řadu karta v CF/MD slotu, druhá SM a jako poslední pak SD/MMC/MS slot. My jsme si tuto vlastnost a vůbec kopírování obecně vyzkoušeli a ověřili na následujících paměťových kartách:
|
Digi Drive umí dle manuálu přenášet data na disk rychlostí 2,5 MB/s, což můžeme v případě kopírování v přístroji potvrdit. Takovou běžnou 512MB kartičku tak (pokud tuto rychlost zvládá) zkopírujete za nějakých 3 a půl minuty. V případě, že byste do přístroje zasunuli například 4GB CF a 2GB SD kartu „narvané“ až po okraj, budete je mít na disku za zhruba 40 minut. Ale to je extrémní situace, běžně takto obrovské množství fotek normální člověk zálohovat nepotřebuje :-).
Každý typ karty je indikován na displeji, takže poznáte, že připojení karty proběhlo v pořádku. Během kopírování vidíte procentuální stav a také indikační progress bar v dolní části. Vše doprovází „animace“ evokující dojem kopírování zhruba stejně jako standardní Windowsový kopírovací dialog.
Jistě vás bude zajímat, kolik dat se povede nakopírovat při provozu na baterie. Pokusili jsme se kopírovat data z paměťových karet na přístroj, co to šlo a sledovali jsme, co to udělá s indikátorem nabití baterie. Než zmizel jeho první dílek, podařilo se nakopírovat velice slušných 6 GB dat. Bohužel druhý dílek odpadne už někde při 8 GB, třetí při 9 GB a poslední u 10 GB. Poté ještě chvíli zabliká obrázek baterie na displeji (povede se zkopírovat 100 až 200 MB) a přístroj odumře. Na druhou stranu je pravda, že baterie se po několika vybíjecích a nabíjecích cyklech více oživí a tak lze očekávat, že poté bude možné na jedno nabití nakopírovat více dat. Dle firmy AT computers, od které jej máme zapůjčený, by zvětšení mohlo činit až 30 %.
Zcela vybitý Digi Drive se nabije za dvě a čtvrt hodiny a zatímco při nabíjení LEDka svítí červeně, při plném nabití již svítí zeleně.