Představení desky
Klíčová výbava základní desky zleva doprava: gigabit ethernet Realtek RTL8111C, dvouportový FireWire 400Mbit/s řadič JMicron JMB381, 7.1 zvukový čip Realtek ALC888S, generátor hodinového taktu ICS 9LPRS133BKLF, I/O čip Fintek F71882FG (IEEE 1284 parallel port EPP/ECP, 2×UART, řadič klávesnice, Serial Peripheral Interface (SPI), IrDA SIR, řadič FDD, VRM9.0/10.0/11, čtyři teplotní čidla s celkovým rozsahem -20 až +145 °C, regulace otáček ventilátorů), RAID řadič JMicron JMB363.
Spodní část Socketu je zde jištěna „poctivým železem“. Použité MOSFETy Renesas R2J20602 jsou na deskách MSI celkem často vidět, používá je třeba i EVGA na své X58 desce. Jsou schopny spínat frekvence až do 2 MHz. Snad jen lze konstatovat, že zatímco třeba zmiňovaná EVGA deska má MOSFETů osm kousků a třeba vlajková MSI Eclipse X58 rovnou deset, použila firma na X58 Pro „levnější“ pětifázový design (ale nechytejte nás za slovo „levný“, MOSFETy Renesas jsou poněkud pokročilejší než běžné standardní MOSFETy, integrují v sobě i řídící čip, mají vyšší efektivitu a jsou schopny přenášet větší proudy), navíc deska umí nezávisle na OS vypínat nepoužívané fáze. Celému tomu pak v MSI říkají právě oním pojmem DrMos, kterážto technologie dle firmy nabízí nižší spotřebu, chladnější provoz a větší taktovací potenciál.
Vlevo od dvou USB headerů se nachází věc, která potěší každého, kdo se byť jen občas hrabe uvnitř PC. Tlačítka pro zapnutí/vypnutí, reset a smazání CMOS jsou velice praktická a neskutečně šetří nervy. Vlevo od nich pak deska nabízí zbývající FireWire nevyvedený na zadní záslepce a také CD/AUX vstupy zvukového čipu.
IDE i SATA konektory jsou vyvedeny „zlomené“, což šetří prostor a zbytečný chaos v kabeláži. Ostatně nad blokem SATA konektorů sídlí první PCI Express ×16 slot, kam se obvykle osazuje grafika, která v případě námi použité MSI GeForce GTX 260 pak zcela těsně doléhá na tento blok, použití klasických SATA konektorů kolmých k PCB by bylo nemožné. V pozadí se pak usmívá červený SATA konektor obsluhovaný řadičem JMB363 (ten má ostatně na starosti i klasický 80pin PATA konektor).
Konektorové přípojky usnadní zapojení nejen tlačítek a základních LED, ale také USB portů a infraportu a speakeru. Nechybí (a ten s každou novou generací desek chválíme čím dál více) vyveden ani konektor sériového portu, záslepka s kabelem sice chybí, ale tu jistě zájemce má/sežene (je standardizovaná, stačí vykuchat nějakou 286 apod.). TPM modul na desku také připojíte.