Test: MSI X58Pro - nejlevnější základ pro Core i7
V balení se nachází:
- Základní deska :-)
- CD s ovladači a aplikacemi (Norton Internet Security 2009, MSI GreenPower, Live Update, DualCore Center, Overclocking Center)
- CrossFire můstek
- Manuály a rychlopříručka (ta je i česky)
- Zadní záslepka
- Konektory usnadňující připojení tlačítek/diod/atd.
- SATA/PATA kabely, napájecí SATA redukce
Výbava tedy není nijak drasticky ochuzena, chybí zde možná tak záslepky s dalšími USB konektory či nějaký eSATA kit včetně vyvedeného napájení, ale na zadní straně desky je 6×USB, 1×FireWire, S/PDIF i eSATA, takže vše, co by si (normální :-) člověk přál. Na druhou stranu, já například mám připojenu USB klávesnici, myš, tiskárnu/scanner, kabel od foťáku, jeden volný na flashku/čtečku, USB mechaniku a kabel od mobilu. To už je celkem sedm USB konektorů, což už by byl problém. Řešením je samozřejmě USB hub nebo dokoupení kablíku, aspoň jeden dle mého MSI mohlo přibalit.
K designu základní desky toho moc říci nejde, jedná se o dnes běžnou klasickou a prověřenou konstrukci vycházející z X58 možností a požadavků. Napájení procesoru zabezpečuje sada zapouzdřených cívek, kondenzátory jsou všechny v provedení s tuhým dielektrikem, napájecí obvody jsou pasivně chlazeny. Samotný blok s heatpipe osazený na čipsetu se dokáže za běhu slušně ohřát, ale vše je v normálních mezích, naše redakční deska s AMD 790X peče výrazně více a už má za sebou 15 měsíců nepřetržitého provozu bez úhony (čímž chce básník říci, že sice chlazení vykazuje teplotu vyšší než tělesnou, ale to je naprosto v pořádku).