Připojení k datové síti
Kapitoly článků
Omlouvám se za trochu horší kvalitu grabovaných obrázků z menu, graboval jsem z výstupu CVBS, protože můj grabovač umí sice RGB, ale to zase neumí tento přístroj.
Přestože přehrávač má primární funkci přehrávání disků Blu-ray (k tomu se také dostaneme), bylo velmi zajímavé, jaký komfort a služby přináší tento přístroj v oblasti připojení k počítačové síti.
Přehrávač se k ní připojuje pomocí kabelu s RJ45 konektorem, nebo pomocí v příslušenství dodávaného převodníku USB-WiFi, čímž se ale zabere zadní připojovací USB zásuvka.
Nastavení parametrů sítě je zcela jednoduché a logické. Přehrávač nabízí i možnost získání adresy z DHCP serveru. Po zadání parametrů již můžeme stisknutím červeného tlačítka „Network Search“ vyhledat zařízení na síti.
Pokud je v síti i připojení do Internetu, umožňuje přehrávač i zcela jednoduchou kontrolu nejnovějšího firmware na Netu a případně jeho upgrade. Toto jsem vyzkoušet nemohl,
neboť mi přehrávač hlásil, že používá firmware nejnovější.
Je možné také nastavit automatické srovnávání času přehrávače pomocí služeb NTP. Není možno zadat konkrétní NTP server, a tak se musíme spolehnout, že si přístroj najde ten správný sám.
Přehrávač umožňuje i nastavení proxy serveru, což jsem ovšem nezkoušel. Dále se dá připojení k Internetu využít pro bonus na Blu-ray disku s názvem BD-Live.
Tato služba vyhledá podle instrukcí na disku Blu-ray bonusové možnosti z Internetu a zpřístupní je. Bohužel jsem neměl k dispozici titul na BD, který by toto obsahoval.
Příjemná je i možnost „Test připojení k síti“. Po nastavení parametrů sítě tak lze jednoduše vyzkoušet, zda síť funguje tak, jak má.
Zkoušel jsem přehrávač i v provozu WiFi, jak na pásmu 5 GHz, tak i na 2,4 GHz. Přehrávání bylo bez problémů a plynulé. Podle parametrů umí přístroj i 802.11n, ale to jsem nevyzkoušel.
Nastavování parametrů WiFi je velmi podobné jako u kabelu, přibývá volba AP a volba šifrování.