RECENZE: ASUS PN41 miniPC (Celeron N4500 a N5100), pasivně chlazená krabička
Kapitoly článků
V této sekci se podíváme na výkon v Cinebenchi, renderování v Blenderu 2.82a a také ve SPECviewperf 13, který obsahuje mnoho grafických programů a snaží se simulovat reálnou zátěž v programech jako je například maya. Nově jsem přidal i V-Ray, který umí testovat procesory a grafické karty s podporou CUDA, Radeony a Intely mají tedy smůlu.
Cinebench R15, R15E, R20
Cinebench je takovou klasikou na poli CPU benchmarků a tak jsem ho použil, používám starou verzi R15, komunitní R15 Extreme a také nový CB R20.
V Cinebenchi oba dva Celerony umisťují opět na posledních místech, starý procesor Intel Core i5-6300U zde značně uniká.
Na žádost některých čtenářů jsem přidal do metodiky i Cinebench R23, přičemž využívám deseti minutového testu, všechny procesory tak vyčerpají krátkodobý napájecí limit. Samozřejmě se neumím vrátit v čase a tak jsou výsledky Cinebench R23 mdlé oproti předchozím testu, jednoduše nevlastním všechny dříve otestované notebooky. Přidal jsem v rámci možností alespoň něco, co jsem měl zrovna po ruce, aby zde nebyl jen jeden notebook.
V Cinebench R23 se Celerony opět pohybují na spodních příčkách.
SPECviewperf 13.0
SPECviewperf 13 je užitečný nástroj, pokud chcete zjistit jak si nějaký hardware povede v profesionálních aplikací. Většina těchto aplikací využívá OpenCL a občas jsou optimalizované pro profi varianty grafických karet. Samozřejmě tento benchmark nenasimuluje veškeré možné situace, ale pro zběžný přehled celkem stačí.
Výkon ve SPECViewperf 13 je opět mizerný, s výjimkou energy-02 testu, ale zde to považuji za nějakou podivnou chybu, jelikož test někdy v půlce spadne a proto se spočítá podezřele vysoké skóre.
V-Ray benchmark
V-Ray benchmark má CPU a GPU test, přičemž pro GPU test je možné použít i CPU, testuji tedy každou komponentu zvlášť, ne dohromady. Radeony podporované nejsou, jelikož GPU část testu využívá pouze NVIDIA CUDA, nebo se počítá na CPU.