RECENZE: HP Z8 G4 Workstation – dva Xeony 6244 Gold a dvě RTX 5000 v akci
Kapitoly článků
V této sekci se podíváme na výkon v Cinebenchi, renderování v Blenderu a také ve SPECviewperf 13, který obsahuje mnoho grafických programů a snaží se simulovat reálnou zátěž v programech jako je například maya.
Cinebench opět ukázal jak skvělý je Windowsí CPU scheduler, divil jsem se totiž, že Xeony podávají poměrně nízký jednovláknový výkon, pokud se podíváme do task manageru, můžeme vidět, že se proces přesouvá mezi oběma procesory, což není zrovna dobré.
Cinebench R15, R15E, R20
Cinebench je takovou klasikou na poli CPU benchmarků a tak jsem ho použil, používám starou verzi R15, komunitní R15 Extreme a také nový CB R20. Dva Xeony Gold se zapnutým HT v Cinebenchi dokáží porazit jeden Ryzen 9 3900X.
Blender 2.81
Tentokráte jsem použil nový Blender 2.81, protože podporuje GeForce a Quadro RTX karty, testovací scény pak pochází ze známého Blender Open benchmarku 1.0 beta 2. Výsledky jsou podány ve formě času, tedy jak dlouho vyrenderování dané scény trvá. Do testů jsem přidal pro zajímavost i nějaké další procesory a grafické karty, aby bylo srovnání zajímavější. Nejvýkonnější jsou samozřejmě dvě Quadra RTX 5000.
SPECviewperf 13.0
SPECviewperf 13 je užitečný nástroj, pokud chcete zjistit jak si nějaký hardware povede v profesionálních aplikací. Většina těchto aplikací využívá OpenCL a občas jsou optimalizované pro profi varianty grafických karet. Samozřejmě tento benchmark nenasimuluje veškeré možné situace, ale pro zběžný přehled celkem stačí.
Zajímalo mě, zda se nějak projeví dvě Quadra RTX 5000 či nikoliv. Ukázalo se, že dvě Quadra zde nepomůžou jako v Blenderu. K Ryzenu 9 3900X jsem osadil jedno samotné Quadro RTX 5000 vytažené z testovací stanice.