RECENZE: Xiaomi Mi A2 s Androidem One na palubě
Kapitoly článků
Celkově telefon doznal spíše lehké změny, oproti předchůdci. Zadní část je vyrobena z hliníku v různých barvách (k testu je varianta v modré, avšak preferuji spíše červenou, která je dle mého názoru lepší). Čočka fotoaparátu se otočila do svislé polohy, po vzoru nejnovějšího iPhone X a Xs.
Předchůdce totiž hostil kameru umístěnou vodorovně k základně telefonu, což lze inspiraci vidět u iPhone 8. Zadní strana je rovněž domovem pro čtečku otisku prstu. Spodní strana je vyplněna USB-C konektorem a mřížkou reproduktoru (pouze jednoho, druhá mřížka ukrývá mikrofon).
Po bocích nalezneme tlačítko zapínání a hlasitosti, stejně jako šuplík na SIM kartu, v horní části nalezneme IR vysílač a další mikrofon sloužící k odstranění okolního hluku.
Přední strana ukrývá jen a pouze obrazovku v horní části doplněnou sluchátkem a přední čočkou fotoaparátu doplněnou o senzor přiblížení a LED diodu.
Rozdíl mezi A1 (červený) a A2 (modrý) je pouze v mírné změně rozměrů a změnou pozice čočky fotoaparátu (a pro bystré chybějící 3.5 mm jack).
Předešlý a současný model se liší především v rozdílné obrazovce - z 5.5 palce narostla na 5.99 palce. Výkroj se zde nekoná. Nástupce je tedy trochu vyšší a trochu užší, než předchůdce A1. LCD panel je opět IPS s rozlišením 1080x2160 px, stejně jako u ostatních zařízení od Xiaomi. Výrobce, zdá se si panel velmi oblíbil, protože jej najdeme prakticky všude, kam se podíváme.
Podsvícení panelu je na vysoké úrovni, reprodukce barev rovněž. Více bych ale byl překvapen, kdyby byl použit OLED panel. Na druhou stranu lze dosáhnout slušné redukce nákladů, když jeden a tentýž panel je vyráběn v takové kvantitě.
Pozitivní ale beru krok vynechat notch a namísto toho ponechat klasický panel. Lze si tak vychutnat nerušeně celou plochu telefonu, například při sledování videa nebo při hraní her.
Po stránce zvukové jsem spíše byl zklamán. Byť je reprodukce stejné, jako u předchozích modelů, celková hlasitost je nižší, což je evidentní obzvláště při použití velkých sluchátek, které vyžadují více šťávy k plnému rozehrání masivních membrán. U sluchátek menších problém nebyl.
Mřížky na spodní straně opět ukrývají pouze jeden reproduktor, namísto dvou. Přední sluchátko funguje pouze jako přední sluchátko, nikoliv jako druhý reproduktor. Hlasitý stereo poslech tedy nečekejme.