Rodí se projekt Pinos alias „PulseVideo“
Projekt ohlásil Christian Schaller, který v Red Hatu pracuje. Před příchodem PulseAudio obvykle kupříkladu mohla se zvukovým výstupem počítače pracovat vždy jen jedna aplikace. PulseAudio tohle změnilo k lepšímu, přidáním další vrstvy, na které se vše mixuje, přelévá, propojuje. Videu na Linuxu by mohlo prospět totéž, ale samozřejmě to bude znamenat další stupeň mezi uživatelem / jeho aplikací a grafickým hardwarem.
Možná proto, že už z principu bude řada lidí proti takovému projektu, nenese projekt jméno PuilseVIdeo, aby nebudil ještě větší kontroverzi.
Pinos bude realizovat posílání video snímků skrze souborové deskriptory, separátní aplikační rozhraní/procesy budou komunikovat skrze DBUS. Cílem je snadnější správa video zdrojů a práce s nimi ve více aplikacích současně. Jelikož jde o vývoj zpočátku v rámci Red Hatu, nemělo by překvapit, že jednou z prvních věcí, které Pinos dostane, bude lepší screencasting v GNOME 3, dále video podpora pro desktop sandboxy atd. Počítá se s podporou GStreameru a také určitou formou audio podpory. Vývoj Pinosu má na starosti Wim Taymans, který stojí mimo jiné právě za frameworkem GStreamer a přispívá i do PulseAudio.