Simon Green: nVidia CUDA
Kapitoly článků
Simon na přednášce a workshopu.
Session M a N byla v režii nVidie. Nejprve došlo na Simonovu přednášku o CUDA, Tesla kartách a GPGPU vůbec. Simon to vzal pěkně od základů až po jednotlivé zajímavosti firemní GPGPU technologie, aby na závěr odpovídal na řadu dotazů z publika. Pokud obrázek vydá za tisíc slov, pak video jistě vydá nejméně za milión, takže než abychom vás nudili textem, na celou přednášku se můžete v poklidu podívat. Samozřejmě to chce rozumět dobře anglicky:
Video z workshopu se bohužel nepodařilo, protože krátce po přednášce se s námi rozloučila kamera, takže workshop jsme točili foťákem, který zvuk „prasí“ pouze v 8kHz kvalitě. Z toho důvodu není Simonovi téměř vůbec rozumět (za absenci videa se omlouváme). Nicméně alespoň slovně:
Ukázkové PC s GF GTX 285 a Tesla kartami.
Simon zde předváděl různá CUDA dema v praxi. Prezentační stroj, který si nVidia na konferenci přivezla, stavěl na nForce 680i SLI desce od Abitu (!) osazené Core 2 Quad a dále jednou GeForce GTX 285 a jednou výpočetní kartou Tesla C1070. Samozřejmě nechyběly firemní barvy, které vidíte na fotografiích :-).
64bitový CentOS v akci.
Vše běželo na operačním systému Cent OS, tedy pod linuxem. Žádný problém nenastal, nVidia na konferenci tedy vedle CUDA krásně předvedla, že v linuxu její produkty z hlediska GPGPU šlapou bez nějakých velkých potíží. Demonstrace zahrnovala dema dostupná přímo na firemním webu, každý majitel nějaké té GeForce 8 a vyšší si je může vyzkoušet. Simon při té příležitosti vysvětloval různé další dílčí dotazy, ale mnozí si jistě vybavíte, že jsme vám před několika týdny dali možnost takové dotazy zadat v diskusi, přesuňme se tedy rovnou k Simonovým odpovědím na vaše i naše otázky ohledně CUDA, GPGPU a tak obecně.
Igor Staněk ukazuje Simonovi, kterak nastavit výstup pro projektor.