Bude Skylake po Broadwellu skok jako Conroe po Prescottu?
Podle italské redakci Bits'n'Chips není důvodem zpoždění procesorové architektury Skylake problém se 14nm výrobním procesem, ale mírné zdržení vývoje hardwaru i softwaru. Skylake je podle tohoto zdroje výrazně větší skok než minulé generace procesorů (Broadwell, Haswell, Ivy Bridge) a oproti nim má jít o zcela novou architekturu postavenou „na zelené louce“. Počítat prý máme s výrazným navýšením IPC; jádra by měla běžet na nižších taktech než v případě Broadwellu.
Právě z důvodu velmi složitého vývojového procesu Intel vynechal integrovaný regulátor napětí, který představila generace Haswell, a opět jej dal na starost na výrobci základní desky. Bits'n'Chips považuje změny oproti předešlé generaci (Broadwell) za tak výrazné, že je přirovnala k posunu mezi architekturou Prescott (Pentium 4) a Conroe (Core).
Prozatím nelze tyto informace ani potvrdit, ani vyvrátit. Je ale pravdou, že Intel je poněkud tajemný, pokud dojde na Skylake. Zatímco o předešlých architekturách byla většina podstatných informací oficiálně zveřejněna i několik kvartálů před vydáním, Skylake zůstává velkou neznámou.
Troufám si přesto říct, že srovnání s posunem na úrovni Prescott-Conroe je velmi značně nadnesené. Je prakticky nemožné, aby (krom specializovaných aplikací) vzrostlo IPC takto výrazně a navíc došlo i k obdobně velkému poklesu taktů s tak výrazným posunem co do energetické efektivity. Doposud zveřejněné testy navíc nijak výrazný posun v IPC nepotvrzují.