Test herních periferií Fnatic, 1. část (představení)
Klávesnice Fnatic Rush
U klávesnice nás podle všeho žádné šokující překvapení nečeká. Nový model jakoby z oka vypadl klávesnici Func KB-460, včetně všech prvků konstrukce. Protentokrát jsem ale pro test zvolil nikoli Cherry MX Red, ale Cherry MX Brown spínače, takže nás v příští části čeká seznámení i s nimi.
Jinak tedy připomeňme, že tato klávesnice - říkejme jí odteď Fnatic Rush - je bytelnou klávesnicí s podsvícenými tlačítky, 2× USB 2.0 hubem a řadou výborných vlastností (zejména tím, že si nepotrpí na mnoho efektů a spoustu často zbytečných přídavných kláves či tlačítek).
Prozatím připomenu test modelu KB-460:
Myš Fnatic Flick
Pokud klávesnice zůstala prakticky beze změny,myš je ve srovnání s modelem Func MS-3 značně inovována. Dá se říci, že pokud pomineme obě boční tlačítka, tak je plně použitelná i pro leváky, což je největší změna.
- Holtek HT68FB560
- Hlavní spínače Omron
- Snímač ADNS 3310
- 256 kB paměti
- rozlišení 5000 CPI
- rychlost snímání 6500 fps
- mezní rychlost 130 IPS (3,3 m/s)
- maximální akcelerace 30G
- komunikace nastavitelná až do 1000Hz
- USB 2.0, zlacený konektor, 2m opletený kabel
Výchozí nastavení myši je takové, že si pozvolna přelévá podsvícení kolečka mezi jednotlivými barvami. Na schopnosti obslužného softwaru se samozřejmě podíváme podrobněji příště. Prozatím můžete vzít zavděk recenzí myši Func MS-3:
Podložka Fnatic Boost Control XL
Aby byla kolekce kompletní, podíváme se též na podložku pod myš, konkrétně verzi Boost Control. Zatímco Func nabízel u podložky dva typy povrchů, Fnatic u této podložky nabízí jeden (ten si musíte vybrat při koupi), což má ale i svá pozitiva, konkrétně výšku podložky. Testovaný typ má konkrétně rozměry 400 × 305 × 2 mm a jeho schopnosti si zhodnotíme po pár týdnech používání.