Testy: CineBench R11, kódování videa a zvuku
CineBench R11
CineBench R11, který umí s více jádry pracovat o poznání lépe než jeho předchozí verze, už máme otestován v dostatečném množství procesorů, takže se pojďme na výsledky podívat:
Není překvapením, že jednovláknovou práci zvládají jak šestijádrový Phenom II X6 1075T, tak čtyřjádrový Phenom II X4 970 stejně. Ač mají oba standardní takt odlišný, při této práci je jejich takt stejný. Vlastně je jejich takt stejný až do zátěže tří jader. Od čtyř a výše šestijádro zpomalí na základní frekvenci, jak to ukazují dva obrázky níže.
Kódování videa: Avidemux 2.5.2
Na převod videa bude každopádně šestijádro lepší volbou, pokud tedy převodník používá k takové práci procesor a umí využívat více vláken.
Kódování zvuku: OggDropXPd
Naopak na vícevláknovou práci je to v případě těchto dvou procesorů jedno, oba běží (díky AMD Turbo Core u X6 1075T) na 3,5 GHz. Spíše může být šestijádrový Phenom II X6 1075T v tomto případě ještě o ždibíček pomalejší, protože systém zátěž nedokáže permanentně udržet na jednom jádře, ta se tak stěhuje z jádra na jádro a ta pak musejí patřičně zpomalovat/zrychlovat a to dá u šesti jader přeci jen o trochu více práce než u čtyř Nejde však o nic zásadního, kvůli čemu by se nevyplatilo po šestijádrovém Phenomu sáhnout.