Testy CPU, Turbo režim
Kapitoly článků
Poloprůhledně jsou v grafech vyznačeny mobilní procesory, desktopové "normálně".
Pro dnešek vynecháme syntetické testy a vrhneme se rovnou na praktické. V našem testu převodu 720p DivX traileru do x264 s hodně kvalitním nastavením dosáhl osazený procesor výsledku, který jsme zhruba očekávali. Zapnutí Turbo (overclockingu) přinese jisté zrychlení odpovídající nárůstu frekvence. Jak toto zacvičilo s hlučností, si povíme příště.
Obdobně to dopadlo s testem převodu hudby, který prověřuje možnosti CPU s jednovláknovou aplikací (uplatňují se automatické OC režimy procesorů). Z hlediska absolutních čísel není výsledek příliš zajímavý, jsme názoru, že jestli se 2CD album převádí jednu či dvě minuty, je nepodstatné.
Každopádně bychom asi k procesorovým testům, na které počátkem příštího týdne navážou testu GPU v druhé části recenze, měli dodat jednu věc: ano, jsme si vědomi toho, že řada z vás si říká, proč testujeme "morálně zastaralý notebook". Vždyť je to jen Core i5, zatímco na trhu už je "Sandy Bridge" a je zde GeForce GTX 460M, zatímco jsou zde již vyšší GTX 500M. Ona je to ale pravda tak napůl. Ano, souhlasíme, že Sandy Bridge by byl lepší, minimálně díky AVX instrukční sadě, ale z hlediska vyšší ceny za platformu jsme neměli problém sáhnout po Core i5. Co se týče GPU, tak dokud nebude k dispozici 28nm výroba u TSMC, budou se možná GPU Nvidie jmenovat jinak, ale oproti poměrně vysoko posazenému modelu GTX 460M toho moc nového nepřinesou.
Ale hlavně jsme tento notebook brali do testu proto, že jsme si chtěli osahat onen reproduktorový systém Dynaudio od dánských borců ze stejnojmenné firmy. V tuto chvíli máme již připraveny hlavní podklady, jak jsme je popsali v úvodu této první části, pokud vše klapne, naservírujeme vám je zhruba za týden a myslíme, že se máte opravdu na co těšit. Pro dnešek je to vše, příště se podíváme na výkon GPU, hlučnost, spotřebu, výdrž akumulátoru, mechanické vlastnosti šasi notebooku a také zorné úhly použitého LCD.